Naisasiaa auttakaapa

Anonyymi

Menenpä suoraan asiaan. Tapasin baarissa viikonloppuna n klo 20 itseäni n. 15 v nuoremman naimisissa olevan ihanaisen naisen, itsekin olen naimisissa. Aluksi juttelimme niitä näitä ja hän kertoi olevansa kiinnostunut vanhemmista miehistä. Kertoi myös, ettei avioliitossaan mene hyvin (itsellä sama tilanne), vaihdoimme puh.numeroita ja hän kertoi, että viestitellä voi. Sitten mm. tanssilattialla hän mm. teki suutelualoitteen ja oli todella ihastuneen oloinen koko illan. Hän oli ostanut erääseen toiseen baariin yhtyeen keikalle ennakkolipun ja pyysi minua mukaan. Sanoin, etten voi koko keikkaa olla, täytyy lähteä kotiin, mutta kuitenkin läksin hänen mukaansa kun pyysi. Keikka alkoi klo 23 ja lähdin pois n klo 24. Olimme kiinni toisissamme koko illan ja keikan aikanakin suutelimme aika kiihkeästi ja lähtiessäni hän antoi minulle puisen rannekorunsa. Keikkapaikallekin kävelimme kaulakkain ja suutelimme välillä ja kerroin ihastuneeni häneen ja hän minuun.
Kun sitten saavuin kotiin, niin ajattelin laittaa hänelle 2 itse illan teemaan sepittämääni lyhyttä runoa tekstarina ja vielä kerroin, että ihastuin myös häneen ja uni ei taida ihan heti tulla. Kysyin myös, miten keikan loppuosa meni. No - nytpä sitten tästä on kulunut 3 päivää ja mitään vastausta en ole saanut.
Joten - mitäpä ohjeita annatte? Sinänsä en häntä halua vaivata, mutta tuon illan aikana hänen käyttäytymisensä ja tarinansa viestivät ihan muuta. Ja tosiaankin haluaisin tavata hänet uudelleen, mutta en missään tapauksessa halua kiusata/tunkeilla.

3

116

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      jatka vaan uniasi,niin minäkin teen

      • Anonyymi

        Tämä nyt ei kyllä ollut unta ollenkaan, vaan totista totta. Mutta jos tarkoitat, että unohda koko juttu, niin kiitos vinkistä.


    • Anonyymi

      Jos tämä ihan totta on niin oliko nainen humalassa? Jos oli niin saattaa olla vain humalaisen silmin katsottua, joka sitten selvinpäin tuntuukin erilaiselta. Eli jonkin asteista ihastumista mutta hänelle tuli ns. pupu pöksyyn.. Tai voi olla niin että hänen suhde mieheensä on menossa parempaan suuntaan? Olet tehnyt tehtäväsi, nyt on naisen vuoro vastata. Jos hän ei vastaa niin unohda se.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      86
      4670
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      112
      3870
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      190
      3700
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      70
      2113
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1298
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1182
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      154
      1131
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      51
      1034
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      924
    Aihe