Mietin sua ja miten jaksat uudessa työpaikassa. Taitaa olla vähän ikävä sua ja sun juttuja. Hölmö minä. :D
Pakko avautua
Anonyymi
1176
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Mieluummin olisin siellä sinun kanssa, täällä on aika erilaista. Ikävä!
Minne menee?:)
Helsinkiin
Hei, älä turhaan täällä mietiskele - laita viestiä niin vaihetaan kuulumiset :)
Nääh, parempi antaa olla. Eiköhän hän osaisi itse laittaa viestiä jos haluaisi vielä olla yhteyksissä.
Entä jos hän luulee että sinä et halua olla yhteyksissä?
No, siitä ei ole huolta
Mistä niin päättelet?
Olen yrittänyt pitää häneen yhteyttä tuloksetta. Ei vastausta on myös eräänlainen vastaus. Turha ahdistella ja roikkua toisessa ihmisessä, jos tunne ei ole molemminpuolinen. Täytyy totutella tähän tilanteeseen ja hyväksyä se - vaikka se onkin vaikeeta.
No jos noin on, niin kannattaa unohtaa ja katsella muita. Kyseinen ihminen ei selkeästi ole tajunnut sinun arvoasi ja se ei oikeastaan ole sinun ongelmasi. Jäljelle jäänyt "kaipuun tunne" on vain pariutumisvietin aiheuttama sivuvaikutus ja poistuu kyllä, kun annat sille luvan poistua.
Työ on mielekästä ja tykkään siitä vaikka on psyykkisesti vielä raskaampaa kuin aiemmin.
Tänne en ole enää jaksanut kirjoittaa koska täältä tulee paha olo. Itseään on turha rääkätä. Olin toivonut muuta yhteyttä mutta ei löydetty.