Kristityt ovat yhtä mieltä homoudesta

Kaikki uskoon tulleet ovat kiitetttävästi yhtä mieltä Raamatun kanssa homouden synnistä.
1 Kor. 6:9,10. 1 Tim. 1:9,10.
Kaikki seisomme yhdessä rintamassa mm. Päivi Räsäsen kanssa syntiä vastaan.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Onhan niitä syntejä, jotka estävät taivaspääsyn, heteroista lähtien.
Siellä on juomaritkin estolistalla, jos elävät sen mukaan.
Mutta, jos on joku se "entinen", ettei harjoita syntiä, niin silloin taivaspääsy on ok.

Ehkä enemmän voimme ajatella niin, että se Jumalan opetuslapsen lauma, niin heille on vierasta se, että jotain syntiä tehtäisiin, mikä on Jumalankirjoitusten ohjeisiin kirjattu. Siksi -kaikista- niistä on tehtävä mielenmuutos ja uusi suunta Sanan mukaan ja elettävä siinä.

Siitähän on Jumalankansalla kyse, elämäksi.

Se, että peräänkuulutetaan "kansankirkon" keskuudessa kirjoituksia, niin näemme sen, että Jumalan sallimus saastaisuuteen saavuttaa niitä mittoja, että sokea reetakin näkee, lukien Sanaa, että ei. Tämä ei ole oikein.

Maailmassahan on lupa tehdä sillä se onkin toisen herran aluetta. Mutta maailmaa ei pitäisi tuoda seurakuntaan, sillä se on saastetta, tavalla tahi toisella.
Ja siksipä se viimeinen tuomiokin on olemassa, jossa ei ole iankaikkisen elämän armolahjaa.

Tämähän on seurakunnan oppi ja ohje, sekä neuvo. Meidän PITÄÄ muuttua sen tulevan maan kansalaiseksi, jossa ei syntiä tarkoitusperäisesti hellitä, eli olisimme kahdentien kulkijoita.

Minä en tuomitse homoja. Siinä missä he kilvoittelevat, niin kirjoitukset ovat heidän edessään ja he saavat Kristuksessa tehdä se, mitä kirjoitukset opettavat.
Ja kun siinä Herra puhdistaa, ja he julistavat olevansa entisiä, sen ja sen synnin tekijöitä, niin he ovat puhtaat.
Sama oppi se on kaikille. Sana silmäneteen ja jos joku asia karheeraa vastaan, jossa oma liha on läsnä, niin siitä vaan, parannuksenteon alttarille ja taas,
Taas on entinen sen ja sen synnin tekijä, kukin kohdaltaan.

ja silloin Herra tuntee omansa, antaa voiman taisteluun ja pukee morsiamensa valkoiseen, eli puhtauden näkyvyyteen. Se on seurakunta ja siinä on elämänkirja tosi ja sen mielisenä jossa on Herran mieli läsnä, mennään Jumalaneteen.

Äänestä

Tätä se on. Aamen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kaikki uskoon tulleet ovat kiitetttävästi yhtä mieltä Raamatun kanssa homouden synnistä.
1 Kor. 6:9,10. 1 Tim. 1:9,10.
Kaikki seisomme yhdessä rintamassa mm. Päivi Räsäsen kanssa syntiä vastaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu