Tutkimuksen mukaan miehen aivoissa aktivoituu samat alueet, kun hän näkee naisen tai ruuvimeisselin kuvan. Mitenköhän naisten aivot toimii?
Nainen on esine
6
222
Vastaukset
- Anonyymi
Ei tässä tutkimuksessa tutkittu miehiä, vaan tutkittiin apinoita, pari sikaakin taisi olla joukossa. Taisit kuulua otantaan!
- Anonyymi
Saman tutkimuksen mukaan naisen aivoissa aktivoituu samat alueet kun hän näkee miehen tai apinan tai sian kuvan.
"Esineellistäminen" oli kova sana 60- ja 70-luvun eräässä ideologiassa. Sitten sana unohtui pitkäksi aikaa, mutta putkahtelee silloin tällöin esiin.
Itse maailma ei ole paljon muuttunut, mutta tapa hahmottaa sitä muuttuu muodin mukana mainitussa ideologiassa vilkkaasti.- Anonyymi
Suurin osa miehistä näkee naisen vain seksiobjektina ja hyvä niin.
Jos mies näkee naisen ensisijassa seksiobjektina ja vastaavasti nainen miehen, hän vain toteuttaa perintögeenejään, jotka ovat ammoin vakiintuneet optimitasolle lisääntymisen varmistamiseksi.
Lisääntyminen tuottaa kuitenkin tuleville sukupolville paljon murhetta ja taakkaa, joten näin ei pitäisi tapahtua. Mutta tätä ei biologinen todellisuus kysy, vaan se jatkaa automaattisesti kamaluuden tuottamista.
"Elämä on kärsimystä ja kärsimyksen syy on elämänhalu." Näin buddhalainen ajattelu. Heiltä jää vielä huomaamatta, että elämänhalu on evoluution voimistama helvetillinen ajattelutapa, joka riivaa useimpia meistä ja tuottaa automaattisesti elämää ja elämänhalua jatkavia ihmisiä. Stä vastaan emme pysty taistelemaan.
- Anonyymi
Nainen on siis työkalu. Tosin naisella on aika vaikea kiertää ruuvia kiinni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-216150Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite915786Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin993779- 1263762
- 1281545
- 571447
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1301372- 381179
- 451153
- 271137