Nainen on esine

Anonyymi

Tutkimuksen mukaan miehen aivoissa aktivoituu samat alueet, kun hän näkee naisen tai ruuvimeisselin kuvan. Mitenköhän naisten aivot toimii?

6

171

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei tässä tutkimuksessa tutkittu miehiä, vaan tutkittiin apinoita, pari sikaakin taisi olla joukossa. Taisit kuulua otantaan!

    • Anonyymi

      Saman tutkimuksen mukaan naisen aivoissa aktivoituu samat alueet kun hän näkee miehen tai apinan tai sian kuvan.

    • "Esineellistäminen" oli kova sana 60- ja 70-luvun eräässä ideologiassa. Sitten sana unohtui pitkäksi aikaa, mutta putkahtelee silloin tällöin esiin.

      Itse maailma ei ole paljon muuttunut, mutta tapa hahmottaa sitä muuttuu muodin mukana mainitussa ideologiassa vilkkaasti.

    • Anonyymi

      Suurin osa miehistä näkee naisen vain seksiobjektina ja hyvä niin.

      • Jos mies näkee naisen ensisijassa seksiobjektina ja vastaavasti nainen miehen, hän vain toteuttaa perintögeenejään, jotka ovat ammoin vakiintuneet optimitasolle lisääntymisen varmistamiseksi.

        Lisääntyminen tuottaa kuitenkin tuleville sukupolville paljon murhetta ja taakkaa, joten näin ei pitäisi tapahtua. Mutta tätä ei biologinen todellisuus kysy, vaan se jatkaa automaattisesti kamaluuden tuottamista.

        "Elämä on kärsimystä ja kärsimyksen syy on elämänhalu." Näin buddhalainen ajattelu. Heiltä jää vielä huomaamatta, että elämänhalu on evoluution voimistama helvetillinen ajattelutapa, joka riivaa useimpia meistä ja tuottaa automaattisesti elämää ja elämänhalua jatkavia ihmisiä. Stä vastaan emme pysty taistelemaan.


    • Anonyymi

      Nainen on siis työkalu. Tosin naisella on aika vaikea kiertää ruuvia kiinni.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      108
      9763
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      77
      4982
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      66
      4759
    4. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      5
      3243
    5. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      9
      2451
    6. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      106
      1696
    7. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      45
      1487
    8. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      53
      1451
    9. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      59
      1414
    10. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      65
      1331
    Aihe