Tutkimuksen mukaan miehen aivoissa aktivoituu samat alueet, kun hän näkee naisen tai ruuvimeisselin kuvan. Mitenköhän naisten aivot toimii?
Nainen on esine
6
218
Vastaukset
- Anonyymi
Ei tässä tutkimuksessa tutkittu miehiä, vaan tutkittiin apinoita, pari sikaakin taisi olla joukossa. Taisit kuulua otantaan!
- Anonyymi
Saman tutkimuksen mukaan naisen aivoissa aktivoituu samat alueet kun hän näkee miehen tai apinan tai sian kuvan.
"Esineellistäminen" oli kova sana 60- ja 70-luvun eräässä ideologiassa. Sitten sana unohtui pitkäksi aikaa, mutta putkahtelee silloin tällöin esiin.
Itse maailma ei ole paljon muuttunut, mutta tapa hahmottaa sitä muuttuu muodin mukana mainitussa ideologiassa vilkkaasti.- Anonyymi
Suurin osa miehistä näkee naisen vain seksiobjektina ja hyvä niin.
Jos mies näkee naisen ensisijassa seksiobjektina ja vastaavasti nainen miehen, hän vain toteuttaa perintögeenejään, jotka ovat ammoin vakiintuneet optimitasolle lisääntymisen varmistamiseksi.
Lisääntyminen tuottaa kuitenkin tuleville sukupolville paljon murhetta ja taakkaa, joten näin ei pitäisi tapahtua. Mutta tätä ei biologinen todellisuus kysy, vaan se jatkaa automaattisesti kamaluuden tuottamista.
"Elämä on kärsimystä ja kärsimyksen syy on elämänhalu." Näin buddhalainen ajattelu. Heiltä jää vielä huomaamatta, että elämänhalu on evoluution voimistama helvetillinen ajattelutapa, joka riivaa useimpia meistä ja tuottaa automaattisesti elämää ja elämänhalua jatkavia ihmisiä. Stä vastaan emme pysty taistelemaan.
- Anonyymi
Nainen on siis työkalu. Tosin naisella on aika vaikea kiertää ruuvia kiinni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p586542Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3465600Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1685236Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1425013Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil204260Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite442939Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema202756Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32538Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill282527- 792186