Ajatuksia pitää osata lukea.
Puhua pitäis, mutta mitä. Jos kysyy, niin vastaus on että pitäishän sinun tietää.
Nyt olen päätynyt siihen, että pitää osata lukea ajatuksia. Onko missään koulutusta meedioksi? Google vois myös kehittää äpin, jolla voi lukea naisen ajatukset.
Nainen haluaa miehekseen meedion
9
90
Vastaukset
- Anonyymi
Jos et tiedä, niin sitten ei ainakaan kerro.
- Anonyymi
*** "Jos et tiedä, niin sitten ei ainakaan kerro." ***
Voi kun kuulostaakin liian tutulta.
Sinun pitää kehittää itsellesi hyvä luullun ymmärtämisen taito, jos se autaisi...?
- Anonyymi
Heh heh :D. Kyl ois kamalaa jos toinen lukis ajatuksetkin. Mitä kaikkee sitä ajatteleekin sellasta, mitä ei halua kenenkään tietävän. Lopeta heti ne meedio-opinnot!
- Anonyymi
Naisesi kuulostaa jonkinlaiselta sosiopaatilta. Mites jos tilaisit hänen syntymäpäiväkseen ajan psykiatrille? Itse voit lähteä poikien kanssa kaljalle.
- Anonyymi
Kuulemma kampaaja-aikakin riittäisi. Ja parit kaljat poikien kanssa on ok.
- Anonyymi
Kuvailit juuri täydellisesti kaikki ne kolme miestä, joiden kanssa olen ollut parisuhteessa. Itse ei puhuta mistään vapaaehtosesti. Mitään ei koskaan sanota, vaan toisen pitää kyetä lukemaan ajatukset. Jos et ole lukenu ajatuksia, niin sitten murjotetaan ja kun kysyt niin "mikään ei oo vialla" tai "kyllä sä tiiät". Naisen pitäisi kuitenkin puhua aina ja kaikesta ja selvitää joka hiton ongelma. Nainen ei saa olla puhumatta.Nainen ei saa sanoa, ettei halua/jaksa taas puhua jostakin aiheesta. Naisen pitää haluta puhua aina ja ihan kaikesta.
Rehellisesti sanoen en silti haluaisi edes yrittää lukea miesten ajatuksia. En haluaisi yrittää lukea kenekään ajatuksia. Säilytän mielummin harhakuvitelmani ihmisten asiallisuudesta ja älykkyydestä :) - Anonyymi
On. MärthaLouisen ilmekin sen kertoo, kun on löytynyt.
- Anonyymi
Suurinpia ongelmia parisuhteissa on raha-asiat ja puhumattomuus. Mutta vain puhuminen auttaa asiaan. Ei parisuhteessa saa olla sellaista tilannetta ettei pysty puhumaan toiselle kaikesta. Ei kukaan voi arvata mitä toisen päässä liikkuu jos ei puhu. Kannusta häntä puhumaan. Kerro ettet tiedä jos toinen ei puhu. Muistakaa että harjoittelu tekee mestarin.
- Anonyymi
Koskaan en oppinut lukemaan toisen ajatuksia, mutta tässä jotain kantapään kautta opittua:
1. Auton tankki on tyhjä. = Viitsitkö tankata auton pikimmiten?
2. Meillä ois puhuttavaa. = Haluan, että olet hiljaa ja kuuntelet minua.
3. Tee niin kuin itse tahdot! = Tiedät kyllä mitä minä haluan sinun tekevän.
4. Lapsilla on varmaan kohta nälkä = Voisitko kokata ruuan koko perheelle?
5. Kello on jo aika paljon. = Viitsisitkö laittaa lapset nukkumaan?
6. Mä luen just. = Ole hiljaa. Haluan lukea rauhassa enkä keskustella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 765245
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai674668Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1264606Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3391946- 891609
- 921524
- 2571476
- 3361154
- 200991
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.55967