onko muilla ongelmia käsivarsien ja käsien karvojen kanssa? karvoja on paljon ja ne ovat tummia ja pitkiä. ajeleminen ei auta kun päivän verran, sen jälkeen karvat kasvaa entistä pahemmin ja pistelevät. eikä niitä hemmetin karvoja jaksa koko ajan olla ajelemassa.. ja jos ei ajele niin näyttää kohta apinalta. onko tähän ongelmaan mitään helpompaa tapaa?
käsivarsien ja käsien karvat
sulkapallo
41198
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Anna olla, ei käsikarvoihin kannata kajota, sen verran laajakin alue. Kyllä ne auringossa vaaleenee kesäksi.
Esim. Diane Nova e-pillerit, vahaus joka takaisin kasvaessaan ei kasva sänkenä, vaan ohuempana ja vaaleampana karvana, ja joillain kestää vahauksen jälkeen jopa 4 viikkoa täysin sileänä, ja sitten on tietenkin neulaepilaatio joka poistaa täysin karvat, ettei enää koskaan kasva takaisin karvat! Ja onhan noita vaikka mitä muitakin keinoja päästä niistä eroon...
Monet väittää että ehkäsypillerit aiheuttaa karvojen kasvua, toinen on hirsutismi. Lue:
http://naturisti.org/keskustelu/viewtopic.php?t=289
Luin koko keskustelu sivun läpi, paitsi niitä linkkejä kyseisellä sivulla ja en huomannut että yksikään olisi väittänyt että ehkäisy pillerit aiheuttavat hirsutismia. MUTTA, kyllä ERÄÄT e-pillerit aiheuttavat hirsutismia, mutta tämä kyseinen Diane Nova juuri EHKÄISEE/ peittää/häivyttää hirsutismin oireita ja muutenkin tavallistakin karvoitustakin varmaan.
Mutta jos on joku, olikos se nyt kasvain munuaisessa ja syö kyseisiä pillereitä, vaikka sitten Diane Novaakin niin silloin on mahdollista että tulee hirsutismia.
Näin lääkärini on sanonut.
Ja kyseisellä sivullahan vielä sanotaan, että ovat kuulleet että jotkui on saaneet apua liikakarvoitukseen Diane Nova e-pillereistä. Niin olen kuullut minäkin. Eli uskallan suositelle Diane Nova e-pillereitä, lääkäri on kehunut kovasti ja olen lukenut että ihmiset ovat oikeasti saaneet apua liikakarvoitukseen Diane Novasta! Kunhan ei ole vaan mitään kasvainta...