Kansaneläkkeeseen 34eur korotus

Nythän oikea linjaus politiikassa kun kansaneläkkeen perusosaan korotus 34eur ja takuueläkkeeseen 50eur korotus, vielä kun saataisiin kaikki lusmut harjoitteluun.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Miksi pitää saada työharjoitteluun?
Enempihän saa korotusta kuin on ollut kotona. Työläiset saa vaan 34 ja työttömät 50 e??? Ei se työ vaan kannata.

Äänestä

Jos toi työttömällä asenne köyhyyspalstalla niin eipä oikeen ole kaikki kotona.

Äänestä
  • No järkihän sen sanoo että miksi raataa kun rahaa tulee helpommallakin?? Ei siitä ole mitään järkee.. ei todellakaan.

    Katsoppas eduskuntalaisia, siellä ei tehdä mitään, juopotellaan, syödään yhteiskunnan piikkiin, kulutetaan toisten rahoja ja nostetaan omia palkkoja ja tukia... Sieltä ne opit tulee. Ja yvät tuleekin.

    Äänestä

Ero on siinä että he ovat työpaikalla mutta sinä 15 vuotta työttömänä ollut neuroleptilääkityksellä arvostelet henkilöitä jotka tekevät työtä. Aloita sinäkin poliittinen ura.

Äänestä
  • Siis mikä ero on olla työpaikalla tekemättä mitään kun kotonakin voi olla tekemättä mitään? Ennemmin sitä kotona on kun töisstä.

    Äänestä

Työttömän järki niin mikäs se mukamas on jos syrjäytyy ja joutuu ruinaan ruoka-avustuksia kun rahat ryypätty ja pelattu.

Äänestä

Ei mikään siinähän se mutku kun ihmisiä löytyy kieltään se etten minä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Nythän oikea linjaus politiikassa kun kansaneläkkeen perusosaan korotus 34eur ja takuueläkkeeseen 50eur korotus, vielä kun saataisiin kaikki lusmut harjoitteluun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu