https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/hs-husu-hussein-myontaa-valehdelleensa-taksikohussa-olin-vihainen/7621322
Tuollaisia nuo mamut on
Husu hussein valehteli
18
56
Vastaukset
Ei mamut, vaan demarit.
Antti Rinnekin väitti antavansa vappusatasen, mutta tosiasiassa Antilla vain kävi hetken mielessä halu antaa vappusatanen.Uijui, olipa yllätys :D itseasiassa asiastahan mainitsin jo silloin aiemmin:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16112931/taksi-helsinki-kiistaa-hyvan-tarinan
aikaisemmin huvitti se hoonosoomella kirjoitettu "uhkauskirje" josta kovalla kohulla Husu teki rikosilmoitusta. Pitäisikin tutkia kaikki husun edesottamukset ja laittaa maksamaan kaikki viranomaisille noilla tarinoinneilla aiheutettu haitta, sitä kun olisi ihan oikeitakin juttuja varmaan tutkittavaksi kuten esimerkiksi tuo:
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/babfe03e-d7cd-4c51-911d-32b5c2490a47Millä voimme arvioida, mitkä on niitä mitättömiä ja mitkä ei . Mitkä on tosissaan tehtyjä ja mitkä ei. Ylläpito pitäisi enemmän olla aktiivisena asioiden suhteen. Joten ettei mikään mene ohi kaikki on pistettävä kaiken kansan kerrottavaksi.
Laiton uhkaus on laiton uhkaus tapahtui se miten vain ihmiset utelee yhteitietoja ja toiset. terottaa veistä samalla.valtakunta kirjoitti:
Millä voimme arvioida, mitkä on niitä mitättömiä ja mitkä ei . Mitkä on tosissaan tehtyjä ja mitkä ei. Ylläpito pitäisi enemmän olla aktiivisena asioiden suhteen. Joten ettei mikään mene ohi kaikki on pistettävä kaiken kansan kerrottavaksi.
Laiton uhkaus on laiton uhkaus tapahtui se miten vain ihmiset utelee yhteitietoja ja toiset. terottaa veistä samalla.No kyllä nuo Husun saamat uhkaukset jo tiedetään. Tyyppi itse rustaillut noita juttuja ihan niin kuin ne valepuukotuksetkin aikoinaan ihan vain huomiota saadakseen ja jotta saisi väittää suomalaisia rasisteiksi joita me ei olla. Se kun on niin että jos ei oikeaa rasismia ole eikä sitä täällä esiinny niin sitten nämä husut ja kumppanit joutuu niitä juttuja keksimään.
Luulen että mitä näitä kaikkia rasismikohuja julkisuudessa ollut että ne kaikki tai ainakin melkein kaikki ovat vähintäänkin reippaasti liioiteltuja tarinoita kun yhdestäkään ei ole koskaan tainnut mitään konkreettista todistetta löytyä, on vaan ollut kertojien sana ja jotkut höynät,lehdistö etunenässä, on niitä tarinoita uskoneet ja levitelleet eteenpäin.Harmaaritari kirjoitti:
No kyllä nuo Husun saamat uhkaukset jo tiedetään. Tyyppi itse rustaillut noita juttuja ihan niin kuin ne valepuukotuksetkin aikoinaan ihan vain huomiota saadakseen ja jotta saisi väittää suomalaisia rasisteiksi joita me ei olla. Se kun on niin että jos ei oikeaa rasismia ole eikä sitä täällä esiinny niin sitten nämä husut ja kumppanit joutuu niitä juttuja keksimään.
Luulen että mitä näitä kaikkia rasismikohuja julkisuudessa ollut että ne kaikki tai ainakin melkein kaikki ovat vähintäänkin reippaasti liioiteltuja tarinoita kun yhdestäkään ei ole koskaan tainnut mitään konkreettista todistetta löytyä, on vaan ollut kertojien sana ja jotkut höynät,lehdistö etunenässä, on niitä tarinoita uskoneet ja levitelleet eteenpäin.Noh kaikki uhkaukset kyllä on pelottavia🥺
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16060492/kysy-mita-tahansa-vastaan-heittamalla#comment-99157013valtakunta kirjoitti:
Noh kaikki uhkaukset kyllä on pelottavia🥺
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16060492/kysy-mita-tahansa-vastaan-heittamalla#comment-99157013No joo, nuo on kyllä semmoisia kommentteja ettei edes leikillään pitäisi kenenkään tuollaisia kirjoitella. Noihin pitää vaan suhtautua silleen ettei välitä, kahelit kun on kaheleita kaikkialla niin ei kai niitä välttääkään täysin voi mutta oma irl identiteetti kannattaa kyllä pitää piilossa noilta, silloin ei tarvitse pelätä niitä ja niiden sekoiluja.
Harmaaritari kirjoitti:
No joo, nuo on kyllä semmoisia kommentteja ettei edes leikillään pitäisi kenenkään tuollaisia kirjoitella. Noihin pitää vaan suhtautua silleen ettei välitä, kahelit kun on kaheleita kaikkialla niin ei kai niitä välttääkään täysin voi mutta oma irl identiteetti kannattaa kyllä pitää piilossa noilta, silloin ei tarvitse pelätä niitä ja niiden sekoiluja.
Minut nähdään koko ajan lapsistani on kuvakin nähty vaikka ei selkeätä ja kyllä minä pelkään oikeasti joten oon miettinyt taas poliisia koska olen ollut jatkuvasti rehellinen.
Harmaaritari kirjoitti:
No joo, nuo on kyllä semmoisia kommentteja ettei edes leikillään pitäisi kenenkään tuollaisia kirjoitella. Noihin pitää vaan suhtautua silleen ettei välitä, kahelit kun on kaheleita kaikkialla niin ei kai niitä välttääkään täysin voi mutta oma irl identiteetti kannattaa kyllä pitää piilossa noilta, silloin ei tarvitse pelätä niitä ja niiden sekoiluja.
En ole valehdellut ikinä mutta mietin vain sen että poliisin kanssa mitää sumplia tuo asia koska tarviiko se toinen tietää musta mitään yhteistietoja. Kuin sen lopun tietoni🤔
Laiton uhkaus suoraa päin näköä palstalla on minusta todella vaarallista.valtakunta kirjoitti:
Minut nähdään koko ajan lapsistani on kuvakin nähty vaikka ei selkeätä ja kyllä minä pelkään oikeasti joten oon miettinyt taas poliisia koska olen ollut jatkuvasti rehellinen.
Valitettavasti täällä vain on niin lepsua oikeuskäytäntö että kaikki kahelit saa hillua miten tahtovat :( niin en oikein usko että poliisi alkaa edes tutkimaan, ne tutkii vain husun kaltaisiin kohdistuneita, ei kantiksiin, kohdistuneita uhkailuja.
- Anonyymi
valtakunta kirjoitti:
En ole valehdellut ikinä mutta mietin vain sen että poliisin kanssa mitää sumplia tuo asia koska tarviiko se toinen tietää musta mitään yhteistietoja. Kuin sen lopun tietoni🤔
Laiton uhkaus suoraa päin näköä palstalla on minusta todella vaarallista.Sulle on ennenkin neuvottu, että ei kannata kertoa itsestään ja varsinkaan perheestään kaikkea jollain keskustelupalstalla. Kuviakaan kukaan ei pakota esille laittamaan.
Anonyymi kirjoitti:
Sulle on ennenkin neuvottu, että ei kannata kertoa itsestään ja varsinkaan perheestään kaikkea jollain keskustelupalstalla. Kuviakaan kukaan ei pakota esille laittamaan.
Kuvitteletko tuon auttavan minä olen palstoilla ollut melkein puolet elämästäni vuoden päästä tulee puolet täyteen.
Anonyymi kirjoitti:
Sulle on ennenkin neuvottu, että ei kannata kertoa itsestään ja varsinkaan perheestään kaikkea jollain keskustelupalstalla. Kuviakaan kukaan ei pakota esille laittamaan.
Uskotko että tuon aikana, minä en ikinä tule kerrottua mitään itsestäni?
Tää on ihan normi tavaraa meän husulta..
Kaikki ne sen rasisti tarinat on keksittyjä.
Pahat suomalaiset rasistit ovat suuri ongelma..
Somppujen rötöstelyt ei ole ongelma.. :D- Anonyymi
Hyvää tarinan keromisen perinnettä...
- Anonyymi
kertomisen
- Anonyymi
Pitäiskö Husun ja muiden politiikkaan ryhtyneiden mennä vaikka vihan hallinta kurssille tai terapiaan, jos vihan tunne panee ihmisen valehtelemaan ja keksimään satuja. Näistä saduista todennäköisesti kuitenkin koituu haittaa ja vahinkoa muille ihmisille. Ei siinä kauheesti anteeksi pyytelyt auta enää jos vahinko tapahtunut.
Aika vähästä tuli kenkää..
https://yle.fi/uutiset/3-11062769
Mutta tietysti eri puolueryhmittymillä on erilainen moraali, esim persuja ei haittaa lainkaan, jos valehtelee esim omien lastensa määrän.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vuonna 2026 jää entistä vähemmän rahaa käteen palkansaajille
Työttömyysvakuutusmaksu nousee 0,3 prosenttia. Työeläkemaksu nousee 7,15 prosentista 7,3 prosenttiin. Työmarkkinajärjest906515Suomen kansa puhunut: Purra huonoimpia ministereitä
Kouluarvosanalla 6–, eli samaa tasoa mitä Purran oikeakin koulutodistus. Epäpätevyys on tullut huomattua Suomen talouden4604617Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1252605Joulun ruokajonoissa entistä enemmän avuntarvitsijoita - Mitä ajatuksia tämä herättää?
Räppärit Mikael Gabriel, VilleGalle ja Jare Brand jakoivat ruokaa ja pehmeitäkin paketteja vähävaraisille jouluaattoa ed1372359Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t02121Pituuden mittaaminen
Ihmisen pituuden mittaaminen ja puolikkaat senttimetrit. Kuuluuko ne puolikkaatkin sentit tai millit teistä ilmoittaa m301129En tiedä enää
Pitäiskö mun koittaa vältellä sua vai mitä? Oon välillä ollut hieman mustasukkainen, myönnän. En ymmärrä miksi en saa su691040Luuletko, että löydetään vielä
Yhteys takaisin? En tiedä enää mitä tehdä... tuntuu jo että olen vieraantunut sinusta. Naiselta531010- 101959
- 72858