..60-70 luvuilla vaikuttaneet vassarihampuusitaiteilijat ja muusikot? Ovat edelleen itseään täynnä, koska vassariyle ja muut punamediat nuolleet persettä 50 vuotta ja ruokkineet näiden ylimielisten hampuusimuusikoiden narsismia.
Onko ärsyttävämpää porukkaa kuin..
Anonyymi
11<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
on, jytky jytky jytky, juntit
Valtaosa kuvaamistasi vassaritaiteilijoista on jo kuollut.
Esim. Olavi Virta, Juha Vainio, Rauli Badding Somerjoki, Irwin Goodman, Juice Leskinen, Gisse Järvinen, Albert Järvinen, Matti Pellonpää
Muutamat 70-luvun lopulla aloittaneet vassarimuusikot ovat vielä hengissä
mm. Pate Mustajärvi, Martti Syrjä, Ismo Alanko
Oikeistolaisia muusikoita on myös tuolta ajalta
mm. Kirka Babitsin, Katri Helena, Paula Koivuniemi, Matti ja Teppo
Hector on kaikista pahin. Änkee jos mihinkin ohjelmaan. Tylsä kuin vessan jono.
Hector kylläkin äänestää kokoomusta.
Hector hoilotti väsyneitä bob dylan ulinoitaan Tarja Halosen presidentinvaali tilaisuuksissa.
Justiinsa tuo 1960-1980 luvulla itseään kekkoslovakiassa puolipunaisessa suoja-auringossa itseään ahavoittanut paskakerma, luulee yhä että kekkonen elää, ja toimii sen mukaisesti.
Kekkonen ei tosiaan kuole koskaan, toisin kuin sinä.
Kaikki, mikä sinua vituttaa, on hyväksi maailmalle.
Tähän onkin taas hyvä lisätä seuraava juttu.
Kekkonen ja Ahtisaari kävivät vanhoina hyvinä aikoina Afriikassa metsästysretkellä, sellaisella safarilla. Parin viikon kuluttua kun kotiutuivat, Karjalainen kyseli reissajilta että mitenkäs jahti onnisti, tuliko niitä kaatoja ?
Vastasivat yksissä tuumin että joo, yks leijona, pari antilooppia ja kolme notmiitä.
Mitä ihmeen kumman notmiitä ? kuului vastakysely utelu.
No ne oli sellaisia pieniä mustia, jotka juoksivat kovaa vauhtia karkuun ja huusivat juostessansa " notmii, notmii ".)
Juttu oli wanha, mutta henkilöt olivat vaihtuneet.
Ahti Karjalainen oli Afrikassa metsästysreissulla ja näki kyltin, jossa oli leijonan kuva ja teksti dangerous (vaarallisia). Suomessa Ahti selitti olleensa metsästämässä tankeroita.
Vasemmistolaisuus ei taida perimmiltään katsoa tuloeroja. He taitavat olla enemmän kaupunkilaisia ja sivistyksekkäitä. Globaaleja. Kirosana?