Pörsänmäen Palloseura (PöPS) ehtii uutta immeistä rivveihinsä!

"Paikkakunnan sanomissa takasivulla luki
että Pörsänmäen Palloseuran (PöPS) keskustuki
oli yllättäen jiänänny sontakuorman alle
ja uutta pelimiestä etsittiin tilalle.

Tämän ilmotuksen näki myöskin Toivo Ryynänen
hänpä joukkueen kapteenin luokse mäni liikaten
Toivon varmaan on vaikeeta pelloomaan alakoo
kun ei sillä polosella oo vasenta jalakoo -
talvisovassa hän menetti sen."

Ei vainenkaan! Mestari- KuPSi sensijaan etsii tosi- TV- formaatilla uutta peluria, sadantonnin vuosipalkalla. Oletko aina halunnut olla seuraava Pukki? Nyt on mahdollisuus juonitella itsensä valtakunnan pääsarjaan - koko sarjan kallispalkkaisimmaksi pelimanniksi. Siitä avautuvat sitten ovet automaattisesti Huuhkajiin, jos Pöllöliittö ei laita vastaan. Tai sitten Helmipöllöjen eli Helmareiden puolelle, jos olet munaton. Laita peitto heilumaan ja juonittele kilpakumppanisi ulos äänestyksissä!

Tässä tuo ilmottautumiskaavake ja info:
https://www.nelonen.fi/uutiset/viihde/2144955-oletko-sina-tuleva-jalkapallotahti-suomen-mestari--joukkueessa---haku-ennennakemattomaan-kykykilpailuun-on-nyt-auki

Suomen kohtalonottelu lähestyy ja perjantaina Liechenstein on kaadettava 5G:llä!
Olethan katsonut jo Nostredamuksen ennustukseen perustuvan muinaisen Pasila- viihdeohjelman jakson ,joka perustuu Nostredamuksen ennustukseen, olethan jo katsonut muinaisen Pasila- viihdeohjelman jakson ,joka perustuu Nostredamuksen ennustukseen, olethan jo katsonut? https://areena.yle.fi/1-1331668

4

283

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Löytyykö sieltä pörssämäeltsh halpoja tontteja ja veisistöjä? Jos löutyy oon kuudetta vuotta etsinyt tonttiii möksää ranchii..ihan mistäpäis suomee tahansa. Vesistöjä pitää olla kyllä. Mut ei rantatontteja. mankkaalla oli ilmamista majotusta ja vapaus rakentaa..ainakin 1981. Suottaapi olla tuttuja naamojakin. Irenelle pöksyt mankkaan valinnasta. https://yle.fi/aihe/artikkeli/2009/03/18/mankkaan-suolla-asuivat-alkoholistit

      • Östersundom, entisen Sipoon alueella, nykyisen MyHelsinki:n on näivettyvä reservuaari, jossa kuuluisat Sibbo Vargarna elelelelevät. Sinne voisit perustaa karismaattisena johtajana, hurmoshenkisen alkoholistiyhteisön. Siellä on kaatopaikkakin ja avoviemäri. Kannattaa varoa lokkeja, sillä tuolla Mankkaan kaatiksellakin lopulta lokit valtasivat paikan ja ajoivat ihmiset kaupungin vuokra- asuntoihin. Oli pettymys, kun ei ollut Hannu Karpoa artikkelissa puhumassa.


    • Anonyymi

      Asuin pienestä pitäen Toisten Jussien Ahon töllissä. Kun Pörsänmäen talouskauppa lopetti viime syksynä toimintansa, muutin Käläviälle.
      Tilapäisesti, kun kummitäti rupesi vihjailemaan, että missähän tuo kummipoika hiski olisi tunnin päästä jos ny lähtis tienpäälle.

      Jopenkylään muutin Vt-4 viereen. Huomioita; taalan kurssi nyt korkeella. Hyvä D.T. Saatan muutta kirjani siis Turkuun.
      Hän noituu miksi toinen täällä valonlapsi on; mut toinen yössä vaeltaa. sano
      https://www.youtube.com/watch?v=dyi9h_gAIuU

      • Kannattaa nuorena reissata varsinkin, kun nyt on selvinnyt, että maailmankaikkeus onkin äärellinen. Miljoonasateen Heikki Salo asuu Pispalassa, Lauri Viidan entisessä kotitalossa. Korkeasaaren vuoristokauriiden tiilitalossa ei ole ovea laisinkaan. Ovatko Turmilon Kätilöt- yhtyeen laulajat oikeasti koulutukseltaa kätilöitä? Missä menee hyvän maun raja - mistä sen tietää, kun kissa meni naulakkoon?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1104
    2. 69
      1044
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      48
      964
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      948
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      51
      905
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      694
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      32
      674
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      597
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      580
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      536
    Aihe