Haureus- suhde on nykyään kauniisti sanottuna avosuhde, ja vielä kauniimmin sanottuna avoLIITTO vaikkei avosuhteessa mitään liittoon kuuluvia aspekteja ole.
Ja kun joku naimisissa oleva julkkis pettääpuolisoaan niin lööpesissä lukee ihanan kauniisti että tyyppi löysi "uuden rakkaan", ja kohta seuraavan ja sitä seuraavan. Ja lapset kärsivät.
Sitä se evomoraali teettää.
Vaikka kaikki voivat selvästi havaita sen että kuinka evoluutioteorian omaksumisen myötä ihmiselämä maailmansotineen ja moraalitason romahtamisineen on joka suhteessa yhtä välkivaltaa ja moraalittomuutta kuten telkusta ohjelmatarjonnan myötä hyvin näkee, niin silti evot haluavat itsepäisesti kieltäytyä tutkimasta tarkemmin evoluutioteorian romahduttaneesta yleisestä moraalitason alenemisesta ja sen seurauksista vaikkapa lapsiin jotka joutuvat uusperheistä uusperheisiin syrjintää kärsimään.
Kukaan ei varmastikaan usko sitä että Britannniassa oli vain kaksi (2) avioeroa vuonna 1800. Siis 50 v. ennen evoluutioteorian mukanaan tuoman evomoraalin aikakautta.
Ja ku evomoraalia oli opetettu 50 v. niin kohta liki 30 maata oli ensimmäisessä maailmansodassa jossa liki 20 miljoonaa samaan lajiin kuuluvaa tapettiin ja sitä seurasi 2. maailmansota jossa kuoli 60 miljoonaa ja sen jälkeisissä sodissa on kuollut saman verran samaan lajiin kuuluvia ihmisiä mikä puolestaan osoittaa sen että evoluutioteoria on ihan yhtä kuukkupuhetta siitä että lajit täällä taistelevat toistensa kanssa elintilasta vaikka tilanne on todellisuudessa se että evomoraali on saanut ihmiset tuhomaan omaa lajiansa ennennäkemättömällä tavalla vastoin kaikke Darwinin kertomaa, joten kyse on evoluutioteorian suhteen suuresta saatanallisesta petkutuksesta johon on lähtenyt mukaan suurin osa ihmiskuntaa, siis kaikki typerykset.
Termit muuttuvat maailmanmenon mukaan.
Anonyymi
0
75
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit365264Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3994531Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483819KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1423019Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku112510Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212292Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182048Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511992- 1231910
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241459