Nuorena suorastaan tuli vihaiseksi, kun elokuvissa ei näytetty, mitä keskiajan kidutuskammioissa oikeasti tapahtui. Pitkään meni, että väkivaltaviihteestä ajatteli, että sehän on vain elokuvaa.
Kun ikää tuli, raaimmat kohdat alkoivat etoa. Monta sarjaa ei halunnut enää katsoa. Viimeisenä menivät ulkomaisista elokuvista Bondit, James Bondit. Alkoivat kuvottaa liian väkivaltaisina.
Kotimaiset sarjat alkoivat tuntua jatkuvalta riitelyltä ja rähisemiseltä. Sitten vanhat suomalaiset elokuvatkin. Useimmiten kesymmissä elokuvassa tapahtuu hankala väärinkäsitys. Ei enää halua katsoa, vaikka tietääkin, että jatkossa fiba oiotaan.
Siltalan pehtoorikin on pilalla, kun kartanon kaunis emäntä luuli, että pehtori, johon hän oli lääpällään, kävi yöjuoksulla piikojen aitassa. Liian kovaa kamaa.
Vaikuttaa siltä, kuin ikä olisi tehnyt tähän maailmaan liian pehmeäksi.
Vanhemmiten
0
143
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.3432779SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis582235Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj781929Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis641569- 1401512
- 601054
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021019Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li7908Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön204830- 37738