Nuorena suorastaan tuli vihaiseksi, kun elokuvissa ei näytetty, mitä keskiajan kidutuskammioissa oikeasti tapahtui. Pitkään meni, että väkivaltaviihteestä ajatteli, että sehän on vain elokuvaa.
Kun ikää tuli, raaimmat kohdat alkoivat etoa. Monta sarjaa ei halunnut enää katsoa. Viimeisenä menivät ulkomaisista elokuvista Bondit, James Bondit. Alkoivat kuvottaa liian väkivaltaisina.
Kotimaiset sarjat alkoivat tuntua jatkuvalta riitelyltä ja rähisemiseltä. Sitten vanhat suomalaiset elokuvatkin. Useimmiten kesymmissä elokuvassa tapahtuu hankala väärinkäsitys. Ei enää halua katsoa, vaikka tietääkin, että jatkossa fiba oiotaan.
Siltalan pehtoorikin on pilalla, kun kartanon kaunis emäntä luuli, että pehtori, johon hän oli lääpällään, kävi yöjuoksulla piikojen aitassa. Liian kovaa kamaa.
Vaikuttaa siltä, kuin ikä olisi tehnyt tähän maailmaan liian pehmeäksi.
Vanhemmiten
0
162
Luetuimmat keskustelut
Poliisi yritti murhata mopopojan
Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti7052220Mopomiitti!
Menikös öoliisilta yli tuo mppedinkans kisaaminen tais olla melkoinen riski vahigoittaa tarpeettomasti jopa kuolla tuoss3901242- 761035
Poliisi kiilasi mopoilijan
Ylellä leviää video jossa poliisi pysäyttää rajusti kiilamalla mopo pojan. Toivottavasti poliisi ottaa tuosta mallia myö215968Käviskö tällainen suhde
Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E65676- 46644
- 33627
- 34608
- 88597
- 41574