Niin tyypillistä, niin tyypillistä...

Anonyymi

Vakiokaava toistuu aina vain: https://www.iltalehti.fi/suhteet/a/c03c5cd9-3123-4cf1-902c-ab2ef47a0fd1
Silloin kun suomihoro valitsee kotimaisen, on se aina ukkomies. Paljon jännempää on varatun kanssa eikä tarvitse kokemattomalle opettaa mitään. Siksi me ujommat ätmit jäämmekin aina yksin ja alkoholisoidumme. Viina vie hetkeksi pahan olon pois, mutta ei sekään pitemmän päälle auta. Itsemurhaakaan ei viitsi tehdä koska edessä olevia vuosia on jo paljon vähemmän kuin takana.
En halua syntyä tänne uudestaan.
En halunnut tähänkään elämään, mutta ei siinä minun haluillani ollut merkitystä. Muut päättivät ja niin se meni kuin sieltä lähtiessä kerrottiin.

10

62

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eipäs. Sinkkuja oon valinnut.

      • Taijoo puhuitkin horoista, et kunnon naisista. 😉


    • Ainoa suomihoro tuossa on se ukkomies.

      • Anonyymi

        Juuri niin. Hauska (?) tapa näillä ätmeillä kääntää vaikka väkisin naisen syyksi yksin kun ukkomies pettää! Väkisinhän tuokin ressu on viety ja pakotettu:( Ei ole ollut ukolla osaa eikä arpaa, nainen raiskannut reppanan, ja vielä pakottanut pitkään salasuhteeseen jälkeenpäin!

        "Viina vie hetkeksi pahan olon pois, mutta ei sekään pitemmän päälle auta. Itsemurhaakaan ei viitsi tehdä koska edessä olevia vuosia on jo paljon vähemmän kuin takana.
        En halua syntyä tänne uudestaan.
        En halunnut tähänkään elämään, mutta ei siinä minun haluillani ollut merkitystä.
        Muut päättivät ja niin se meni kuin sieltä lähtiessä kerrottiin."
        Tästä voin vain sanoa että itse sen viinan kurkustasi kaadat, itse olet osasi valinnut. Itsesääli ja ruikutus on niin vastenmielistä että jo pelkästään sillä ajaa kyllä tehokkaasti kaikki ympäriltään. Ihminen voi halutessaan ryhdistäytyä. Monille vain tuo omassa kurassaan kieriskely ja itsesäälissä rypeminen sekä muitten syyttely, varsinkin naisten, on jotenkin niin sairasta mielihyvää tuottavaa että eivät siitä luovu.
        Hyvää loppuelämää sitten vain.


    • Yhteen mieheen sitoutunut sinkkkunainen on siis horo, mutta vaimoaan pettävä mies on vain mies?

      • Anonyymi

        Kyllä varattuun sekaantuva on aina horo. Moraalinen kunnioittaa muiden parisuhteita.


      • pitkätukka-68
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä varattuun sekaantuva on aina horo. Moraalinen kunnioittaa muiden parisuhteita.

        Kyllä kyllä, mutta kyllä toi ukko tuossa oli se pahempi osapuoli. Hänellä kuitenkin olisi ollut joku sivusuhde ja todennäköisesti on nyt uusi. Saattoipa hyvin olla jo tuon suhteen aikanakin toinen sivusuhde. Joillekin ei vaan millään riitä yksi.


    • Anonyymi

      Kaikki naiset on jännämiesten käyttämiä lutkia.

      • Anonyymi

        Valitettavasti olet oikeassa.


    • Anonyymi

      " Tunsin sympatiaa vaimoa kohtaan. Tiesin kuitenkin, että jos mies ei pettäisi minun kanssani, hän tekisi sen jonkun muun kanssa, sillä hänellä oli ollut ennenkin muita naisia. Vastuu on mielestäni aina varatulla osapuolella, Kirsi kertoo."

      Palstanaiset, ihan varmasti vähintään yksi tai enemmän teidän miehistä pettää juuri sinua. Tilastollinen totuus. Mitä halutumpi naisten keskuudessa, sitä varmemmin.

      Palstamiehet, ihan varmasti vähintään yksi tai enemmän teidän naisista pettää juuri sinua. Tilastollinen totuus. Mitä halutumpi miesten keskuudessa, sitä varmemmin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      682
      2617
    2. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      31
      1316
    3. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      112
      1195
    4. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      12
      1155
    5. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      46
      1044
    6. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      93
      975
    7. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      105
      939
    8. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      101
      893
    9. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      50
      779
    10. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      64
      751
    Aihe