Vakiokaava toistuu aina vain: https://www.iltalehti.fi/suhteet/a/c03c5cd9-3123-4cf1-902c-ab2ef47a0fd1
Silloin kun suomihoro valitsee kotimaisen, on se aina ukkomies. Paljon jännempää on varatun kanssa eikä tarvitse kokemattomalle opettaa mitään. Siksi me ujommat ätmit jäämmekin aina yksin ja alkoholisoidumme. Viina vie hetkeksi pahan olon pois, mutta ei sekään pitemmän päälle auta. Itsemurhaakaan ei viitsi tehdä koska edessä olevia vuosia on jo paljon vähemmän kuin takana.
En halua syntyä tänne uudestaan.
En halunnut tähänkään elämään, mutta ei siinä minun haluillani ollut merkitystä. Muut päättivät ja niin se meni kuin sieltä lähtiessä kerrottiin.
Niin tyypillistä, niin tyypillistä...
10
63
Vastaukset 10
Eipäs. Sinkkuja oon valinnut.
Ainoa suomihoro tuossa on se ukkomies.
- Anonyymi
Juuri niin. Hauska (?) tapa näillä ätmeillä kääntää vaikka väkisin naisen syyksi yksin kun ukkomies pettää! Väkisinhän tuokin ressu on viety ja pakotettu:( Ei ole ollut ukolla osaa eikä arpaa, nainen raiskannut reppanan, ja vielä pakottanut pitkään salasuhteeseen jälkeenpäin!
"Viina vie hetkeksi pahan olon pois, mutta ei sekään pitemmän päälle auta. Itsemurhaakaan ei viitsi tehdä koska edessä olevia vuosia on jo paljon vähemmän kuin takana.
En halua syntyä tänne uudestaan.
En halunnut tähänkään elämään, mutta ei siinä minun haluillani ollut merkitystä.
Muut päättivät ja niin se meni kuin sieltä lähtiessä kerrottiin."
Tästä voin vain sanoa että itse sen viinan kurkustasi kaadat, itse olet osasi valinnut. Itsesääli ja ruikutus on niin vastenmielistä että jo pelkästään sillä ajaa kyllä tehokkaasti kaikki ympäriltään. Ihminen voi halutessaan ryhdistäytyä. Monille vain tuo omassa kurassaan kieriskely ja itsesäälissä rypeminen sekä muitten syyttely, varsinkin naisten, on jotenkin niin sairasta mielihyvää tuottavaa että eivät siitä luovu.
Hyvää loppuelämää sitten vain.
Yhteen mieheen sitoutunut sinkkkunainen on siis horo, mutta vaimoaan pettävä mies on vain mies?
- Anonyymi
Kyllä varattuun sekaantuva on aina horo. Moraalinen kunnioittaa muiden parisuhteita.
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä varattuun sekaantuva on aina horo. Moraalinen kunnioittaa muiden parisuhteita.
Kyllä kyllä, mutta kyllä toi ukko tuossa oli se pahempi osapuoli. Hänellä kuitenkin olisi ollut joku sivusuhde ja todennäköisesti on nyt uusi. Saattoipa hyvin olla jo tuon suhteen aikanakin toinen sivusuhde. Joillekin ei vaan millään riitä yksi.
- Anonyymi
Kaikki naiset on jännämiesten käyttämiä lutkia.
- Anonyymi
Valitettavasti olet oikeassa.
- Anonyymi
" Tunsin sympatiaa vaimoa kohtaan. Tiesin kuitenkin, että jos mies ei pettäisi minun kanssani, hän tekisi sen jonkun muun kanssa, sillä hänellä oli ollut ennenkin muita naisia. Vastuu on mielestäni aina varatulla osapuolella, Kirsi kertoo."
Palstanaiset, ihan varmasti vähintään yksi tai enemmän teidän miehistä pettää juuri sinua. Tilastollinen totuus. Mitä halutumpi naisten keskuudessa, sitä varmemmin.
Palstamiehet, ihan varmasti vähintään yksi tai enemmän teidän naisista pettää juuri sinua. Tilastollinen totuus. Mitä halutumpi miesten keskuudessa, sitä varmemmin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ampuminen kylpylässä
Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa751679- 231182
Kemijärvellä vesionnettomuus
Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as321073Hei, voitko kuunnella
Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu134906Joku porukka lähtenyt täältä
Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.189826- 64694
Olipa yllätys
Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo192619On todella ikävää
Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit79598- 49561
- 71557
Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä
Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,32518- 55517
- 57485
Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?
Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.25457Kai sä mies ymmärrät..
..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast28432- 34424
- 33423
- 40417
- 16409
- 82398