Joulu on mun mielestä turhan usein, joka vuosi. Olisi parempi viettää sitä joka 4.s vuosi, karkauspäivänä. Seuraava joulu olisi 29.2.2020.
Vastaukset 3
- Anonyymi
Ei joulu ole mikään olympiakisa.
Ei ole. Koska muulloin voi syödä monta kiloa kinkkua, lanttulooraa ja lipevää kalaa???? Joulu saisi olla kaksi kertaa vuodessa voisi syödä enemmän lipevää kalaa,lantttulooraa ja tolkuttomasti kinkkuva. Vaikka eläinystävä olenkin. lahjoista en piittaa muuta kuin harrastekamoista. tai rahasta ja tietysti hyvästä ilmaisesta ruoasta kuten kinkusta,lipevästä kalasta ja lanttuloorasta. ja potuista kinkkukastikkeessa. tölkkiherneineen.
Esitän kysymyksen, ongelman ja ratkaisun molempiin.
Miksi ylimääräinen päivä on lisätty kovimpaan pakkasaikaan eli helmikuun loppuun?
No koska EU näistä päättää ja siellä tuo ajankohta osuu hehkeimpään kevääseen. Meille yksi miinus 30 astetta sisältävä päivä lisää ja heille yksi plus viidentoista asteen miellyttävä kevätpäivä.
Ratkaisuksi ehdotan, että siirretään tuo karkauspäivä kesäkuun viimeiseksi. Näin kolmena peräkkäisenä kuukautena olisi sitten tuo 31 päivää, joten helppo muistaa laskujakin maksaessa, sekä koululaisten ja opettajien ja monien muiden kesäloma pitenisi päivällä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va561582Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3341072- 131901
Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu12714Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63595- 39559
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa90543- 43493
- 45478
- 44446