Mies puhuu vaimostaan mulle paljon, joka tapaamisella ainakin pariin otteeseen ottaa sen puheeksi, jopa meidän ollessa sängyssä. En kaipaa moralisointia tilanteesta, tämä on loppumassa todennäköisesti muuton myötä pian. Kiinnostaisi kuitenkin tietää miksi miehen on tuotava vaimokin mukaan meidän seksihetkiin. Onko ihan normaali pettäjämiesten tapa, vai ikävöikö hän vaimoaan kovin, kokeeko syyllisyyttä vai mitä? Itse panisin mielummin ilman.
Seksisuhteessa oleva mies
8
56
Vastaukset
Emme todellakaan voi tietää. Ymmärrettävää, että se rassaa sinua kovin. Ei moni halua puhua seksiaktin aikana kolmannesta henkilöstä. Oletko puhunut tästä hänelle? Jos olet, miten hän suhtautui?
- Anonyymi
Juicen sanoin "Ole mulle vähän aikaa hän".
- Anonyymi
Noo jos luistattelloo akkoasa muistellen ikkään kuin entiseltä muistilta.Paa vaikka peltorit korvillesi ja kuuntele vaikka Mikki Hiiri paskahädässä sammaan aikaan. Höh höhhöhöh!Kyllä se siitä ohi männöö ja loput sitten pidättellöö ja pihtailoo kumminnii.Keheheheheh!
- Anonyymi
Outoo, mutta voithan sanoa että lopeta nyt se vaimosta höpöttäminen - eihän tommosta kukaan jaksa kuulla. Kysy, että haluaisiko se kuulla sun exästä ja voit kertoa siitä vähän tarinoita
- Anonyymi
Hyviä neuvoja. mitä hemmettiä mies ap,n exästä välittäisi vaikka puhuisi siitä kokoajan, ap on pelkkä pano.
- Anonyymi
No hän on naimisissa siksi... mietin, miten paljon nainen arvostaa itseään kakkosena, kun mies tuo niin paljon esiin, kuka on se ykkönen. Otan osaa teidän kaikkien puolesta.
- Anonyymi
Rakastajattaren kanssa voi harrastaa sitä seksiä, mitä vamolta ei kehtaa pyytää.
- Anonyymi
Olen joskus kuullut samasta, tai ainakin siitä, että mies kertoo, että hänen vaimonsa ja rakastajansa tulisivat varmasti hyvin toimeen jos tapaisivat.
Yksi syy tuohon vaimosta puhumiseen voi olla, että pelkää sinun ymmärtävän paikkasi väärin, rakastuvan jne.
Toinen ihan vaan se, että vaimo on monessa asiassa miehen elämän keskipiste.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site826025Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers794860Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto524422SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun574182SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963789Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost63512Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi892554SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502503Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352409Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat472139