Seksisuhteessa oleva mies

Mies puhuu vaimostaan mulle paljon, joka tapaamisella ainakin pariin otteeseen ottaa sen puheeksi, jopa meidän ollessa sängyssä. En kaipaa moralisointia tilanteesta, tämä on loppumassa todennäköisesti muuton myötä pian. Kiinnostaisi kuitenkin tietää miksi miehen on tuotava vaimokin mukaan meidän seksihetkiin. Onko ihan normaali pettäjämiesten tapa, vai ikävöikö hän vaimoaan kovin, kokeeko syyllisyyttä vai mitä? Itse panisin mielummin ilman.
864
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Emme todellakaan voi tietää. Ymmärrettävää, että se rassaa sinua kovin. Ei moni halua puhua seksiaktin aikana kolmannesta henkilöstä. Oletko puhunut tästä hänelle? Jos olet, miten hän suhtautui?

Äänestä

Juicen sanoin "Ole mulle vähän aikaa hän".

Äänestä

Noo jos luistattelloo akkoasa muistellen ikkään kuin entiseltä muistilta.Paa vaikka peltorit korvillesi ja kuuntele vaikka Mikki Hiiri paskahädässä sammaan aikaan. Höh höhhöhöh!Kyllä se siitä ohi männöö ja loput sitten pidättellöö ja pihtailoo kumminnii.Keheheheheh!

Äänestä

Outoo, mutta voithan sanoa että lopeta nyt se vaimosta höpöttäminen - eihän tommosta kukaan jaksa kuulla. Kysy, että haluaisiko se kuulla sun exästä ja voit kertoa siitä vähän tarinoita

Äänestä
  • Hyviä neuvoja. mitä hemmettiä mies ap,n exästä välittäisi vaikka puhuisi siitä kokoajan, ap on pelkkä pano.

    Äänestä

No hän on naimisissa siksi... mietin, miten paljon nainen arvostaa itseään kakkosena, kun mies tuo niin paljon esiin, kuka on se ykkönen. Otan osaa teidän kaikkien puolesta.

Äänestä

Rakastajattaren kanssa voi harrastaa sitä seksiä, mitä vamolta ei kehtaa pyytää.

Äänestä

Olen joskus kuullut samasta, tai ainakin siitä, että mies kertoo, että hänen vaimonsa ja rakastajansa tulisivat varmasti hyvin toimeen jos tapaisivat.

Yksi syy tuohon vaimosta puhumiseen voi olla, että pelkää sinun ymmärtävän paikkasi väärin, rakastuvan jne.

Toinen ihan vaan se, että vaimo on monessa asiassa miehen elämän keskipiste.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mies puhuu vaimostaan mulle paljon, joka tapaamisella ainakin pariin otteeseen ottaa sen puheeksi, jopa meidän ollessa sängyssä. En kaipaa moralisointia tilanteesta, tämä on loppumassa todennäköisesti muuton myötä pian. Kiinnostaisi kuitenkin tietää miksi miehen on tuotava vaimokin mukaan meidän seksihetkiin. Onko ihan normaali pettäjämiesten tapa, vai ikävöikö hän vaimoaan kovin, kokeeko syyllisyyttä vai mitä? Itse panisin mielummin ilman.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu