Trollin epätoivo käsinkosketeltavaa

Anonyymi

Kun katsoo taas hallitsemattoman dieselvihansa kanssa epätoivoon asti kamppailevan kestotrollin viime öisiä aikaansaannoksia lähes kymmeneen keskusteluosioon, niin eipä paljon muuhun lopputulokseen voi tulla kuin että kyseessä ei voi olla mieleltään terve. Kommenteissa ei järjenhäivääkään, ei edes yritetty jotain asiallista näkökulmaa, saati jotain tosiasioihin perustuvaa argumenttia.
Ei voi kuin ihmetellä, miten joku voi noin henkilökohtaisesti sitoutua vihaansa ilman minkäänlaista kykyä nähdä mitään muuta kuin oman päähänpinttymänsä, jota sitten pitkin yötä tuo esiin. Alkaako turhautuminen olla jo liikaa, kun tosiasiat ovat poikkeuksetta omien päähänpinttymiään vastaan ja suunta onkin yhtäkkiä muuttumassa.

No syöhän se tietysti miestä, kun huomaa vuosien vihanpitonsa pohjautuneenkin täysin väärään tietoon ja huomaa olleensa täysin vedätettynä...

8

84

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Näitä elämäänsä kyllästyneitä ja kiusattuja riittää ja täällä on niin turvallista yrittää purkaa pettymystään ilman että tulee nenä kipeäksi. Ennen metrien keskustelupalstoja evoluutio piti nuo hiljaisina kun saivat nekkuunsa jos liikaa aukoivat päätänsä.
      Nyt nuo reppanat riehuvat ja pätevät täällä.

    • Anonyymi

      Dieselviha on väkisin keksitty tekosyy yrittää mainostaa Tohjotan hyrpidiautoa.

      Uudet dieselmoottorit ovat ympäristöystävällisiä ja täyttävät kaikki päästönormit.

    • Anonyymi

      mitä haittaa siitä on jos diesel loppuu? eikös se ole ympäristölle hyvä?
      onhan niitä parempiakin energianlähteitä kun noxia tuprutteleva diesel.
      itse omalta osin tein vaihdoksen jo aikaa sitten ja ei ole ollut haittaa, päässyt a-b matkoja siirtymään. eikai tämä ole jotakin merkkiuskollisuudesta luopumisen kiukuttelua vai mitä? itselle merkki yks hailee kun on auto mikä toimii sähköllä tai bensiinin kanssa yhteistyössä=nykyaikaa ja vähemmän ympäristömyrkkyjä.

    • Anonyymi

      Mitäs jos lopetetaan ton trollin p.jauhantaan vastailu?

      Mikään fakta ei mene jakeluun - jauhaa vaan omaa agendaansa. Jospa se joskus lopettaisi kun kukaan ei vastaa niin tämäkin palsta palaisi taas asialinjalle.

    • Anonyymi

      Trolli on tänään lähtenyt baariin puolenyön aikaan kun on tullut pitempi värssy ja tullut kotiin kello 3:00. Ollut vissii aika päissään kun ei ole jaksanut kaivella 5 vuotta vanhoja linkkejä vaan tyytynyt kolmeen lyhyempään rykäisyyn. Ei taida työt haitata ajankäyttöä... vaikka ahkera kaverihan tuo olis. Kun kattoo palstaa taaksepäin niin siellähän on sivukaupalla saman kaverin aloituksia ja selityksiä.

      Mutta siitä yhdestä tappouhkauksesta olen hieman huolissani. Pitäisiköhän siitä oikeasti antaa vinkki poliisille? Jos sillä on vaikka pyssyjä niin saisivat hakea ne pois.

    • Anonyymi

      Kato. Trollia ei ole päästetty baariin sisään kun ei ole tullut lisää aamuyön viisauksia. Vai olisko joutunut hoitoon?

    • Anonyymi

      Toinen trolliton yö putkeen. Onkohan sattunut jotain?

    • Anonyymi

      Trolli on päässyt viikonlopuksi pois hoidosta.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      282
      2574
    2. Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä

      Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä
      Jälleensyntyminen
      300
      1379
    3. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      108
      1251
    4. En kadu sitä, että kohtasin hänet

      mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n
      Ikävä
      83
      1241
    5. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      97
      1188
    6. Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..

      ...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n
      Ikävä
      58
      1185
    7. Lapuan sanomissa käy rytinä

      Pistivät sitten päätoimittajan pihalle
      Lapua
      44
      1042
    8. Helena Koivu : Ja kohta mennään taas

      Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      71
      946
    9. Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."

      Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa
      Tv-sarjat
      22
      890
    10. Oot ihana

      Toivottavasti nähdään sattumalta jonain kesäpäivänä♥️🥺🫂
      Ikävä
      33
      797
    Aihe