https://www.iltalehti.fi/suhteet/a/c63eb296-3283-4228-8fbd-eebe487a2833
Muistakaa juoda kunnolla viinaa niin pääsette varatun naisen pöksyihin. Raitis mies ei petä eikä pääse tutustumaan firmasi seksinnälkäisiin naisiin.
Muistakaa juoda kunnolla viinaa niin pääsette varatun naisen pöksyihin. Raitis mies ei petä eikä pääse tutustumaan firmasi seksinnälkäisiin naisiin.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Derulot housussa. Luusereita syntyy firman pikkujoluissa molemmin puolin, lasten ollessa heitteillä.
Pikkujouluissa on petetty aina. Ei mitään uutta.
Koska en jaksa katsella sikailua muutenkaan, en myöskään ole koskaan osallistunut yksiinkään pikkujouluihin. En jaksa kiinnostua känniörvellyksestä ja itsensä nolaavista tyypeistä. Typeryydessä ei ole mitään hauskaa.
Tässä edellisenä vuonna firman miehet kävi vuorollaan suostuttelemassa tulemaan, kun siellä on hauskaa ja kaikkien pitää tulla. Kieltäydyin, ja seuraavana työpäivänä sitten konttori kiehui sipinää ja supinaa ja skandaalien kauhistelua ja kuka petti ketä ja kenen kanssa. Noloja naamoja joka puolella. Se oli ollut niin kivaa sitten. Kenen mielestä oli kenen ei olisi ollut.
Yhdelle miehelle se poiki avioeron. Mies oli ehtinyt pettää kahdenkin naisen kanssa, ja toisen kanssa aloitteli sitten suhdetta pikkujoulujen jälkeen. Ero tuli eikä siitä suhteestakaan mitään tullut.
Silmätikuiksi joutuivat molemmat. Että semmoista kivaa.
tämäkin aihe koskee yleensä korkeastikoulutettuja jänniä ihmisiä
sinkkumiehille neuvo nyt kannattaa mennä baareihin koska nyt saa naidsta eli varattuja ja moni varattu rakastuukin sinkkuun mutta sinkkunaisilta ei saa mitään muuta kun juttelet haist.vi,tu tai katsovat kuin halpaa makkaraa ja sanoo minä menen parempien seuraan tyttö laumaan ja tytöt tanssii ja pussailee keskenään mutta varatut naiset kiva kun tulit juttelemaan ja juttu luistaa
Juu, sitten kun arki koittaa pikkujoulujen jälkeen ja mennään töihin, niin ollaan niin nolona, kun pikkujouluissa harrastettiin firman naisten kanssa sellaista, mikä ei päivänvaloa kestä.
Sitten häpeillään pitkään niitä tekoja ja vältellään niitä naisia, joiden kanssa tuli harrastettua pettämistä, kourimista tai jotain läheisempää intiimiä toimintaa.
En ole ollut koskaan pikkujouluissa, kun en ole työelämässä, eikä pikkujoulut edes kiinnostaisi.
Meidän työpaikalla ei ole ollut minkäänlaista luimistelua tapahtuneesta, koska kaikki ymmärtävät, mikä on pelin henki ja sama meno jatkuu myös ilman pikkujoulujakin.
Ei ole pikku eikä isoa joulua rumalla miehellä. kukaan ei kutsu joulua viettämään, kyllä tässä ihan yksin ollaan arkena joka päivä.
Ihan todella ärsyttävää kun känniset naiset tulee sitten pikkujouluissa iskemään kun selvänä samat naiset tuskin edes huomaa.