Ja kaikenlisäksi ikkunat meni hajalle esittelytilaisuudessa. Noloa !
Ketkäköhän sähköhörhöt erehtyi tilaamaan tuon peltikasan. ?
https://www.is.fi/autot/art-2000006319014.html
Ketkäköhän sähköhörhöt erehtyi tilaamaan tuon peltikasan. ?
https://www.is.fi/autot/art-2000006319014.html
Vastaukset 22
Vanhimmat
Siinä on äijämeininkiä, ei neideille, ja tekniikka huippua. Tehty rosterista, 800 km toimintasäde ja vetokyky jopa 6,3 tonnia. Mistäs nyt sitten polttisuskovaiset valittaa?
Onhan noita 146 000 varattu, suomeenkin on jo varattu kolmattakymmentä. Mitä muuta automerkkiä on koskaan ennakkotilattu noin paljon ensimmäisenä päivänä julkaisusta? Hinta kalleimmalla jäänee alle 90k€ suomessa.
https://electrek.co/2019/11/23/tesla-cybertruck-pre-orders/
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/keratkaa-leukanne-lattialta-teslan-cybertruck-rosterihirvio-ei-ole-tasta-maailmasta/7634110#gs.ilcy30
Kannattaa muistaa, että 800 km toimintasäde ja 6,3 tonnin vetokyky eivät toteudu samaan aikaan. Saat valita jomman kumman. Toimintasäde toteutuu vain kevyellä kuormalla ilman peräkärryä, mutta täyttä kuormaa vedettäessä pikalaturi pitää löytyä 100 km välein.
Älä! Taidat olla välkky....
Hirvee kottero..mikähän idis tuommosessa.voivoi
Kaunein auto 2000-luvulla. Ja samalla edullisin ominaisuuksiin nähden ja monikäyttöisin. Kun vaan olisi yhtä lujaa laatua kuin miltä näyttää.
Kauneus on katsojan silmissä. Joku tykkää virtaviivaisista / aerodynaamisista autoista, joku neliskanttisista peltilaatikoista.
Eiköhän ton ilmanvastuskerroin ole alempi kuin kilpailijoilla eli muilla avolava-autoilla.
Lisäksi tuo on funktionaalinen muoto, sekä kaikki mittasuhteet ja linjat tasapainossa ilman mitään ristiriitaa. Miltään kukkaselta tai naisen vartalolta tuo ei näytä, eikä yritäkään.
Onhan tuo melkein yhtä karsean näköinen kuin Toyota C-HR!
Jotain varmaankin naksahti päässäni, mutta yhtäkkiä kaikki nykyiset automallit alkoivat näyttää VANHALTA.
Onhan se ruma, mutta voi olla, että parin vuoden päästä se on ainoa malli, joka ei näytä vanhalta.
Mars model aivan selvästi, Jenkki klaani meinaa paeta maapallolta ja perustaa sinne yhdyskunnan?
Varattu jo 250 000 kpl. alle viikossa! Mistä tuo kertoo? Hienosta ja edistyksellisestä autosta luokassaan.
https://electrek.co/2019/11/26/teslas-cybertruck-quarter-million-orders-less-than-a-week/
Mitä polttista on varattu heti ensiesittelyn jälkeen tuollaisia määriä? Arvaan että polttisuskovaiset vaikenevat, joten vastaan itselleni: Ei Mitään!
Tuollaisia peltilaatikoita oli tehty jo monta kymmentä vuotta sitten, kukaan niitä ei silloin halunnut. Nyt peltilaatikkokin käy jo autosta.
Sisältä tuo on vielä hirveemmän näköinen.
https://cdn.motor1.com/images/mgl/MQpEm/s1/tesla-cybertruck-s-interior-screenshots-from-video.jpg
Autossa ei tarvitse nykyään enää nappuloita kuten ei polttomoottoriakaan. Kannattaa tulla tälle vuosituhannelle. Pelkistetty on komeeta.
Ja ikkunat hajoaa ku yskäsee.Tai joku ampuu ilmakiväärillä niin poks. Arvatkaapa varmaan mitä lasin vaihto maksaa jos joku kersa heittää lumipallon kivellä ikkunaan motarilla kutne joka talvi tapahtunut?Ei sa aalla 10 000€ ja luuletteko jotta lasivakuutus maksaa muutaman satasen vuodessa kuten nykyisin Tesloihin yleensäkkin.
Eniten tässä nyt tökkii selvä vedätys F150:tä vastaan vetokisassa. Kertoo epärehellisestä toimintakulttuurista ja arvoista.
Namu vehe koska tulee Suomen markkinoille?🤢🤢🤢
Musk haastoi fordin uusintaan josta ford kieltäytyi. Silti veto uusitaan oikeudenmukaisesti.
Tuonne vaan vedonlyöntiin kun olet näköjään varma asiastasi.
https://electrek.co/2019/11/27/tesla-cybertruck-vs-ford-f150-rematch-betting-odds/
Ei mulla mitään asiaa ole mistä olisin varma. Paitsi se, että se esitetty video oli kusetusta. Miksi? Sitä en tiedä. Eikö Tesla pärjäisi reilussa kisassa vai pitääkö reiluakin voittoa vääristellä? Minusta on ihan mahdollista, jopa todennäköistä, että sähköauto voittaa vetokisan, mutta tämä ei sitä muuta, että sillä videolla nähtiin törkeä kusetus.
Sitäpaitsi Ford sen haasteen esitti ja Musk hyväksyi. Lahkolaisena fanipoikana olet tämänkin sotkenut.
Kelpaako tämä? Ihan henkilöauto riittää...
https://www.youtube.com/watch?v=VPNoXa-Lb_k&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2EUkhFwccMSqloK-OBI-mOZmW-GJGZcemlAw2xR6vSU3imMyKEJJ9dP5k
Black Decker ja kakskättä tarvitaan sen verran on sähkö motor sitkee??
Kaiken lisäksi tuo tesla on ainakin EU:ssa sekä Amerikassa LAITON. Sillä rengas ei saa ylittää lokasuojaa milliäkään ulos.Ei mene tyyppikatsastuksesta läpi ilman muutoksia.