Yrittäkää persut oppia että naisia pitää kunnioittaa

Persuille on ehkä uutta, mutta meillä länsimaissa on sellainen käytäntö
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Ha!

Kiitos kovasti, että opetat meitä suomalaisia olemaan suomalaisia!

En olis tota varmaan muuten koskaan oppinutkaan! :)

PS: Eikös meillekin vois järjestää jotain kotoutumiskoulutusta, kun me suomalaiset ollaan nykyään niin huonoja olemaan suomalaisia ilman lisäkoulutusta?

Äänestä

Pitääkö myös miestä kunnioittaa?

Äänestä

Avaaja on niin sekaisin, että ei enää erota persua muslimista.

Äänestä
  • taidat olla itse sekaisin?

    Äänestä

  • Eikä erota muslimia demarista! ( no vaikeeta se onkin! )

    Äänestä

Mutta mitä taas sit tohon kunnioituspuoleen tulee, niin keskustellaas hieman siitäkin, tälläsen paatuneen sovinistin näkökulmasta.

Eikös e ole just me perussuomalaiset, jotka teemme parhaamme että tää maa olis nyt, ja tulevaisuudessakin, mahdollisimman turvallinen maa maamme naisille, ja varsinkin lapsille, elää ja olla.

Ja tästä kiitollisena, maamme naist sit solkenaan ”kehuu” meitä vuosi toisensa perään natseiksi,fasisteiksi, ja miksälie haplamaisiksi nyt keksivätkään. :/

Mutta SILTI me tehdään tätä!

Joten: Oliskohan jotenkin oleellisempaa, et te naisetkin ansaitsisitte sen kunnioituksenne kunnioittamalla myös meitä, jotka ajattelemme vain TEIDÄN parastanne!

Äänestä
  • Persupiireissä on tarjolla nyrkin ja hellan väliä, olen kuullut.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Persupiireissä on tarjolla nyrkin ja hellan väliä, olen kuullut.

    Linkki?

    Hetuloitaan taas osaa tuulettaa ryhävalaatkin! :)

    Äänestä

Sano se yhdelle uskonnolle.

Äänestä

Nytkö vasta se aloittaja on oppinu tavoille, vai onko vieläkään, kun sinunlaisten piireissä eroatte jo seuraavana päivänä silmittömän riitelyn ja käräjöinnin kautta.
Me perussuomalaiset muistamme lupauksemme puolisollemme papin ja Jumalan edessä, ja myös myötä ja vastamäessä ja olemme uskollisia avioliitossamme, toisinkuin vihreässä köörissä.

Äänestä

Kyllä ne muslimit on SDP:n riveissä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Persuille on ehkä uutta, mutta meillä länsimaissa on sellainen käytäntö

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu