https://www.msn.com/fi-fi/talous/uutiset/nordean-työntekijää-epäillään-satojen-tuhansien-eurojen-maksuvälinepetoksesta-–-epäillään-vieneen-rahaa-pankista-tietomurron-avulla/ar-BBXrAWW?li=BBr5KbI&ocid=mailsignout
Pankkineiti varasti useita satoja tuhansia euroja
Pankkineiti varasti useita satoja tuhansia euroja
Vastaukset 4
Vanhimmat
Vai niin, olinkin jo pitemmän aikaa ihmetellyt Nordean huonoa osakekurssia ja tulevaa kehnoa osinkoa.
Ei kannattaisi palkata ulkomaalaistaustaisia työntekijöitä.
Miten paljon pankit varastavat ihmisten rahoja? Miksei siihen puututa? Pankista saa nykyään vain 5 ilmaista nostoa per kk, loput maksavat sitten 1€ kappale.
Kenen rahoja nuo minun pankkiin tallettamani rahat ovat pankin vai minun?
Järjetöntä touhua tämä nykymeno. Ihmisiä aivopestään tyhmiksi idiooteiksi mainosten, musiikin ja elokuvien sekä somen kautta. Niin tyhmiksi, että he luopuvat kohta kaikista oikeuksistaan. Pankit ne varkaita ovat.
Ja arvaas kahdesti, käyttikö pankkineiti rahat torttunokka keegerin ylläpitoon ?
Keegeri kun osas sen verran jostain lauluista opittua enklantia, että osas kehaista tanttaperseen ulkonäköä hieman - tavoitteena tietenkin varasuunnitelma et jos turhakepaikka ei irtoa, niin ämmän kautta sitten jotain liittoa ja sitä kautta maassa oleskeluoikeutta josko ei sitten suoraan kansalaisuuttakin.