Leikkaus Virossa

Anonyymi

Olisiko kokemuksia kerrottavaksi leikkauksesta Virossa?
Polvi pitäisi tähystysleikata ja esim Medimatkat tarjoaa leikkauspakettia 980 eurolla. Vastaanotolle ensin Helsingissä ja leikkaus Tallinnassa.
Kaikki tiedot tervetulleita, varsinkin jos sinä tai tuttusi olet mennyt Medimatkojen kautta toimenpiteeseen, kiitos!

3

952

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En ole käynyt leikattavana ulkomailla ollenkaan mutta neuvon että kannattaa selvittää etukäteen sellainen asia että jos sattuu joku hoitovirhe tai jotain muuta johon mahdollisesti tarvitsisi tai saisi korvauksen niin miten nuo korvausasiat toimivat Suomessa silloin kun virhe on tapahtunut toisessa maassa.
      Sen verran olen kuullut että ilmeisesti ovat aika hankalia juttuja jos tulee sellainen tilanne eteen.

      Ja minkälainen tähystyleikkaus polveen on tulossa? Korjataanko siinä joku vika vai onko se vaan ns. tähystysleikkaus joita ei enää Suomessa kovin mielellään tehdä koska niitä pidetään turhina ja tarpeettomina.
      Itse en ainakaan maksaisi leikkauksesta huimia summia jos siitä ei olisi todellista hyötyä.

      • Anonyymi

        Ulkomailla tehdystä leikkauksesta ei saa mitään korvauksia suomalaisesta potilasvakuutuksesta.


    • Anonyymi

      Mene Lahteen urheiluklinikalle. Sielä on Suomen osaavin porukka. Nyt en tiedä onko nimi vaihtunut näiden yhdistymisien vuoksi. Mutta se on ylivoimaisesti halvinkin.

      Joutoaikoina ne mm. asentavat silikoni implantteja, joten kaikenlaista seuraa on tarjolla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      97
      4581
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      49
      3152
    3. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      85
      2889
    4. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      79
      1667
    5. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      41
      1460
    6. 450 000 ulosotossa

      Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden
      Perussuomalaiset
      102
      1244
    7. Onko esitutkinta jo saatu päätökseen?

      Ketkä saa syytteet? Voi olla iso määrä ihmisiä?
      Ähtäri
      15
      997
    8. Miksi syyllistät minua siitä etten pysty vastaamaan tunteisiin?

      En minä sille mitään mahda. Tuntuu pahalta. En pysty enää keskittymään mihinkään enkä nauttimaan mistään, kun tämä tilan
      Ikävä
      40
      891
    9. Miehen taloudellinen tilanne ja

      halu tarjota suojaa kaikin tavoin on usein perheen selkäranka. Siksi naisen ei ikinä pitäisi jättää huomiotta miehen rah
      Ikävä
      24
      881
    10. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      184
      874
    Aihe