Petin vaimoani humalassa yhden ainoan kerran. Tunnustin hänelle itse ja vaimoni tietenkin järkyttyi tiedosta ja halusi erota.
Kaduttaa valtavasti.
Olen ilmaissut vaimolleni asian. Haluan nyt kuulla petetyksi tulleen/pettäjän omakohtaisia tarinoita. Mielellään olisi kivaa vaihtaa puhelimessa jutellen kokemuksia.
Haluan vaimoni takaisin ja teen hänen sekä suhteemme eteen kaiken vaadittavan, että saadaan vielä toinen mahdollisuus.
Tämä ihminen tuntuu sielunkumppanilta ja en halua hänestä luopua. Laittakaa Ihmiset s-posti osoitteita, niin vaihdetaan numeroita sen avulla ja keskustellaan lisää.
Vertaistukea?
5
193
Vastaukset
- Anonyymi
[email protected]
tykitä tuonne jotain - Anonyymi
Naiset suhtautuu pettämiseen eri tavoin. Minäkin eksyin huppelissa toisen naisen petiin. Kerroin minäkin vaimolle kun hivenen ahdisti pään selvittyä, ei ollut vaimolla mitään mielenkiintoa erota, kysyi vaan onko ihastus vai yksittäinen moka. Yksittäinen moka ja vaimo totesi että se siitä, jatketaan elämää.
- Anonyymi
Voitaisiinko keskustella lisää asiasta? Oma vaimoni on ehdottoman jyrkkä tapahtuneelle, vaikka eihän se oikein ole missään nimessä, mutta tuntuu äärettömän kohtuuttomalta jättää kaikki se mitä on yhdessä rakentanut ja rakkaus, se ei ole mihinkään kadonnut.
- Anonyymi
Kun omat pahat tekonsa vielä heittää syyttömän niskaan kaiken jälkeen on taakkansa heittänyt toiselle, mutta seuraukset kannatte aina. Petetyltä ei voi odottaakaan enää kuin ajatusta erosta. Luottamus menee jo kerrasta, ei se noin vaan palaa takaisin. Se voisi jatkossakin hiertää suhdettanne jos hän ei eroa.
Jos yhdessä jatkatte hänenkin kynnys sinun pettämiseen voi madaltua koska poljit uskollisuuden arvon. Mitä enemmän uskollisuutta toinen arvostaa sitä kovemmin se häneen sattui. Voi tulla kostoajatuksia, vihaakin. Anteeksiantoa on helppo pyytää mutta anteeksi ei koskaan ole helppo antaa, katumuksestakaan huolimatta.
Koska se opitaan että puolisoa kunnioitetaan? Pettäjät ovat aina lopulta vain ressukoita ja myös osoittavat sen toiminnallaan.
Ansaitseeko toisen kerran yrittää. Se on petetyn laupeutta jos hän vielä haluaa yrittää, ei oma ansio. Jos hän hyväksyy anteeksipyyntösi, sekin voi madaltaa pettäjän kynnystä pettää uudelleen.
Humalaa ei voi syyttää. Syy on aina heikko moraalintaju ja selkärangattomuus. On sanottu että mitä humalassa tekee sitä selvänä miettii. Tein pahaa ja haluan päästä kuin koira veräjästä vaikka salaa, on aina väärä ajattelutapa. - Anonyymi
Jos rahasi riittää syrjähyppyyn niin
olet rikas mies.Hyvitä tekosi kuittaamalla esim. omistusasunto vaimosi nimiin ja kysy riittääkö korvaus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi1657572Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä1305199Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y432680- 2712318
Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu812218Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont702092Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota
Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v5672065Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.571126Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp2911097Laittaisin whatsuppissa viestin
Jos olisin täysin varma että se on toivottua vielä kun aikaa on mennyt ja että toivot sitä edelleen.671079