Mistä saisi oikein ison maastopuvun? En tarkoita mitään 2 XL - pukua vaan pikemmminkin 9 XL -kokoa.
Tarkoitus olisi pukeutua kerroksittain, maastopuku päällimmäisenä kerroksena. Kamiinateltassa leireilyä ja ulkoilua.
Maastopuku
Anonyymi
3
58
Vastaukset
- Anonyymi
Ellei alan liikkeistä löydy, puku on teetettävä. Ainakin vuosia sitten Hämeenlinnassa Valtion pukutehdas teki mittojen mukaan poikkeavat koot armeijalle, vartijoille ym. nykyisestä valmistajasta en tiedä.
- Anonyymi
Olisiko tämä sopiva koko? Dressmannin 9XL koossa mitat on 166-171 cm, tuossa jopa hieman yli.
Siinä on housut myös kun kelaa alaspäin. - Anonyymi
No hitsi, se linkki jäi :D
https://www.karkkainen.com/verkkokauppa/maastopuku-m05-maastopuvun-takki-sa-int-pv-puolustus-armeija
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup323036Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.1232705Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?
Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua392334Kerro kaivattusi
Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.652137Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.
Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu4241687- 601143
- 551073
- 2591049
- 151966
- 45958