https://www.is.fi/politiikka/art-2000006328005.html
Kun Antti tukee Pekkaa tässä, tukevat vihreät Antin jatkoa pääministerinä
Lehmänkauppa: Pekka tukee Anttia, Antti Pekkaa
15
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Kokoomustuubaa.
- Anonyymi
Antti ja Pekka pitää Suomen kansaa hereillä! Heillä on aina menossa joku monikulttuuri-sketsi, jossa arvomaailma ja ihmisarvot on kohdallaan!
- Anonyymi
Antti Rinne voi tukea Pekka Haavistoa ja Pekka voi vastavuoroisesti tukea Anttia niin paljon kuin kumpikin vaan haluaa. Ne tukemiset on pelkkää paperinarua.
Pitää koko ajan muistaa se, että tämän hallituksen tahtipuikko on yksinomaan Keskustan hyppysissä, ei suinkaan demarien, eikä varsinkaan vihreiden.
Se mitä Keskusta kummankin näiden pölvästien osalta tänään keskenään sanoo ja päättää, se ratkaisee kummankin noiden tohelon poliittisen kohtalon. - Anonyymi
Mutta KUKAAN EI TUE rasistisia PERSUJA!
- Anonyymi
https://www.verkkouutiset.fi/il-vihreat-tukevat-paaministeria/
Vihreät asettuvat tukemaan pääministeriä, että oma ministeri säästyy. - Anonyymi
Seuraavaksi perustettavan hallituksen pääministeripuolueena on Perussuomalaiset. Kyllä sinne jotakin tukijoita ja halukkaita tulijoita löytyy. Ei kannata olla yhtään huolissaan.
- Anonyymi
Eikö? Minä tuen, eikä persut ole mitenkään poikkeavan rasistinen puolue. Samanlaista rasismia tai rasismittomuutta on muissakin puolueissa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikö? Minä tuen, eikä persut ole mitenkään poikkeavan rasistinen puolue. Samanlaista rasismia tai rasismittomuutta on muissakin puolueissa.
Jos nyt rasismista puhutaan, vihervasemmisto toimii omaa kansaamme kohtaan rasistisella tavalla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
https://www.verkkouutiset.fi/il-vihreat-tukevat-paaministeria/
Vihreät asettuvat tukemaan pääministeriä, että oma ministeri säästyy.Sisäministeri Ohisalon aivopieru : " No eihän pieni määrä huumetta onaan käyttöön voi olla rangaistavaa " ? Että silleen.
- Anonyymi
Keskustassa ymmärretään tilanteen vakavuus, tuskin näyttävät vihreää valoa tälle sekoilulle, vihreät on muutenkin nälvineet hallituskumppania harva se viikko.
- Anonyymi
Eikö ole ihmeellistä että silti suurinosa kansasta tukee Perussuomalaisia.
hallinto pelaa jotain ihan omaa piirileikkiä arkadiannmäellä. - Anonyymi
Missä tuossa on se lehmä? Taitaa olla sonnien kauppa
- Anonyymi
Keskustalaiset varmastikin haluavat jatkaa oikeudenmukaista hallitustyötään!
Juha Sipilän kokoomuslainen kyyti rysäytti jo Keskustan kannatuksen pohjalukemiin, joten ei kai Katri Kulmuni niin kokematon kuitenkaan ole, että antaa lopullisen kuoliniskun Keskustalle.
Sitähän Kokoomus ja Perussuomalaiset juuri ovat vaanimassa!- Anonyymi
Totta.
- Anonyymi
Muistetaanpas, että 80% Suomen kansasta EI kannata persuja!
Ja ainoastaan 17% on vielä ilmaissut kannattavansa kokoomuslaisia!
Rinteen hallituksella on tavallisen kansan vankka tuki.
Rinteen hallitus-viisikko on se, joka pystyy syvään yhteistyöhön kaikkien suomalaisten hyväksi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse864660Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093847Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1843673Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.692098Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751941Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791298- 1301162
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1481109- 501020
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä30914