Balzar saanut avustuksia yli 600 000 euroa

Anonyymi

Veijo Baltzar ja hänen luotsaamansa luovan kulttuurin yhdistys Drom ry ovat saaneet avustuksia eri tahoilta yhteensä yli 600 000 euron* edestä viimeisen kymmenen vuoden aikana, selviää MTV Uutisten tekemästä selvityksestä. Lisäksi Opetus- ja kulttuuriministeriö myönsi Humanistiselle ammattikorkeakoululle erityisavustusta 180 000 euroa Baltzarin metodia käsittelevään tutkimushankkeeseen.

Veijo itse kommentoi

https://youtu.be/hEqbgImYKYM

9

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onhan tuo härski juttu, mutta miten se liittyy palstan aiheeseen?

      Balzar ei ole suomalainen mutta ei mamukaan!

    • Anonyymi

      HYS hys, ei tuollaista saa puhua, syyllistyt vihapuheeseen ja saat suuremman tuomion kuin taposta. Ole varovainen.

      • Anonyymi

        Tosiaan, seurueessa voi olla äkkipikaisiakin!


    • Anonyymi

      Kyllähän sillä Porshen ostaa ja hyvän omakotitalon...

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Mitä sitten. Eihän se tee kuin 60000 per vuosi. Sen verran yhden Somalin taskuista varisee, kun käy vuoden ajan KELAssa.

      • Anonyymi

        Hyshys....ei saa kertoa..


    • Anonyymi

      vanha sarja rikollinen. kun jo aiemmin on lapsia hyvksikäyttänyt ja maksnut perheet hiljaisiksi aiemmin eri paikkkaunnilla,,,, tai muuten näyttö ei ole riittänyt... ja nyt jäi peto kiini onneksi !!

    • Anonyymi

      Baltzaari oli oikeastaan aikaansa edellä kun halveksi valkoisten valtakulttuuria avoimesti. Nythän monikulttuuri-ideologian aikana se on hyväksyttävää ja jopa toivottavaa, mitätöidä omaa kulttuuria. Demarit ja vasemmisto tässä ovat varsin kunnostautuneet.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      228
      3935
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2275
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      138
      1404
    5. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      126
      925
    6. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      909
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      890
    8. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      747
    9. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      61
      726
    10. Mara&Esko gaalassa jälleen

      Onkohan expariskunta taas tulossa yhdessä punaiselle matolle etuilemaan?? Heillähän on omasta mielestään oikeus, ovat He
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      697
    Aihe