Tässä muutamia päiviä sitten oppilaat lähtivät koulusta ja tienvarteen tuli muutamia poikia odottelemaan kuljetusta Ilmajoelle päin.
Näitä poikia oli neljä kappaletta, touhusivat kaikenlaista ajankuluksi: Kuten repun heittelyä toista kohti ja muuta pientä tinkiä.
Sitten alkoikin varsinainen souvi, kun seuraava porukka pääsi koulusta. Jäivät muutamat 2 vanhempaa tyttöä ja 2vanhempaa poikaa (murrosikäistä katselemaan kuinka nämä edelliset nahistelevat, mutta eihän se siihen jäänytkään.)
Nämä neljä 3-4 luokkalaista muiluuttivat yhtä, alkoikin varsinainen kannustus huuto, näiltä vanhemmilta: Hakkaa se! Hakkaa se!!!
Nyt joku voikin sanoa: Mikset mennyt väliin.
Noh, pitäisikö sanoa, kuin kaikki ajattelevat: pojat on poikia : ) Ja tytöt katselivat vierestä.
Jos rikosoikeudellisen vastuuikäinen ei ymmärrä, mitä suustaan huutelee pienimmilleen, on se hänen häpiänsä.
Kummallisia, Alakylänkoulun kakaroita.
Anonyymi
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse864670Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1123870Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1903700Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.702113Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751941Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791298- 1301182
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1541131- 511034
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä30924