Pyyntö uskovaisten ja köyhien puolesta

Anonyymi

Rukouspyyntö ahneuden synnin poistumisesta ihmisten keskuudessa ja että ihmiset tyytyisivät kohtuuteen. Sitäkin pyydän, mikä ennen on ollut vallalla - kuulin siitä taannoin radio-ohjelmassa - että johtajilla oli korkeintaan 4-kertainen palkka alaiseen nähden. Tällainen kun saadaan käytäntöön, niin kenelläkään ei ole tarve ylimääräisiä hamuta itselleen. Maallista tavaraa ja mammonaa, jotka kuitenkin kuolema hetkessä pois vie.

Rukous köyhien puolesta, etteivät ahneet jyräisi heitä. Ennestään sairas, jolta leikataan pieni tuki tai otetaan auto pois, ei lähde enää kenties sairaalaan tai lääkäriin. Tai ei raski soittaa taksia.

Rukoilen toki myös, että Suomi saataisiin jaettua kahtia ja pääsisimme vapaammalle puolelle. Maassa on syntiä, mitä ovat valtakunnan tasolla päättäneet jopa koulujen opetusohjelmiin levitettäväksi. Siten saisivat toisella puolella jäädä katsomaan, miten Jumala menettelee heidän kassa. Nimittäin Sodomassa ja Gomorrassahan harjoittivat homouden syntiä ja myös olivat ahneita eivätkä köyhää ja kurjaa kädestä ottaneet, tulkitsen eivät auttaneet. Jumala sitten antoikin vastauksensa siihen - tulikivisade.

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Israel aloitti 3. maailmansodan

        https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
        Maailman menoa
        438
        2437
      2. Kaksi vuotta

        Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
        Ikävä
        13
        2252
      3. Nainen, meidän talossa on säännöt

        1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
        Ikävä
        250
        1445
      4. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

        En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
        Ikävä
        82
        1119
      5. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

        Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
        Tv-sarjat
        61
        1038
      6. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

        "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
        Hindulaisuus
        413
        1012
      7. Rakennetaanko yhdessä?

        Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä
        Ikävä
        41
        898
      8. Tekisin mitä vaan että

        Pääsisin eroon susta.
        Ikävä
        153
        895
      9. Onko hän elämäsi rakkaus?

        Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
        Ikävä
        56
        849
      10. Mies haluaisin sinun kanssa

        Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
        Ikävä
        79
        835
      Aihe