Vuoden pimeimpään ajankohtaan kansakuntamme itsenäisyys ajoittuu - kuin luonnostaan.
Kadulla kurvaili taksi ja joku ulkoilutti koiraansa. Perusvalot paloivat katulampuissa ja siellä täällä ennalta valikoimattomissa ikkunoissa. Ei muuta.
Etsin hetken verkosta yhdenmukaisia keskikuppeja talvivanteilleni, sillä jossain käänteessä tämä tuollainen oli entisisten matkasta pudonnut, mutta en tiennyt oikeaa kokoa. Vaihtoehtoja oli vähän, mutta riittävästi aiheuttaakseen perusteettoman sekaannuksen, sillä elämä ei olut nopan heittelyä, vaan täsmällistä ja perusteltua.
(Hihitystä)
Itsenäisyyden mysteeri
8
<50
Vastaukset
Olut (?)
(Naurua)Mjoo
Tämä ehkä voisi sopia, tai sitten ei.
(Hihitystä)
Halkaisija, a-mitta 60
Halkaisija, b-mitta 56
Halkaisija, c-mitta 9
Pinta kupera
Reunus kromi_kapeaFuneau kirjoitti:
Mjoo
Tämä ehkä voisi sopia, tai sitten ei.
(Hihitystä)
Halkaisija, a-mitta 60
Halkaisija, b-mitta 56
Halkaisija, c-mitta 9
Pinta kupera
Reunus kromi_kapeaKenties laskun voisi lähettää Vianorille, sillä epäilen aina epäpäteviltä vaikuttavia automekaanikkoja epäpäteviksi.
No, sattuuhan sitä meille kaikille.
(Reps)Funeau kirjoitti:
Kenties laskun voisi lähettää Vianorille, sillä epäilen aina epäpäteviltä vaikuttavia automekaanikkoja epäpäteviksi.
No, sattuuhan sitä meille kaikille.
(Reps)Samaan aikaan toisaalla kaljut miehet keskustelevat aiheista, jotka eivät vähempää voisi minua kiinnostaa.
Tunnen olevani sekä snobi, että hieman outo.
(Reps)Funeau kirjoitti:
Samaan aikaan toisaalla kaljut miehet keskustelevat aiheista, jotka eivät vähempää voisi minua kiinnostaa.
Tunnen olevani sekä snobi, että hieman outo.
(Reps)Ihmisen henkilökohtainen itsenäisyys näkyy ainoastaan tämän päätöksissä, ja siinä, että voiko hän tällaisia päätöksiä suorittaa tai tehdä.
Kirjoittaminen on itsenäisyyden näkyvin esimerkki.
On nimittäin olemassa itsenäisiä kirjoittajia, ja sitten sellaisia kirjoittajia, jotka kuvittelevat olevansa itsenäisiä kirjoittajia.
(Hihitystä)
- Anonyymi
Arkena rengas/ vanne kauppaan malli mukana, ja todeta tällainen uusi kiitos. Kaikkein paras kun uusit kaikki neljä niin ei tule sävy eroa.
Terveisin Tampereen mies 45v.Onkohan tänään kaupat auki?
Mä en ole oikein koskaan syttynyt linnan juhlista, varsinkaan jos olen ollut siellä vieraana.
(Hihitystä)Funeau kirjoitti:
Onkohan tänään kaupat auki?
Mä en ole oikein koskaan syttynyt linnan juhlista, varsinkaan jos olen ollut siellä vieraana.
(Hihitystä)Tuli tuossa mieleen, että pitääkö rengas ottaa irti tuon rillukan vaihtaakseen?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p455070Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1131594Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "481249Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella101189- 131123
81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171017Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy76969Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v3895Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah57779Junan alle
Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?27753