Naiset ei kirjota mitää Tinderis.

Anonyymi

En yhtää tiedä onko nainen kiinnostunut vaikka painaa sydäntä, kun ei kirjota ja kysy mitää,eiks se oo selvä merkki ettei kiinnosta?

25

57

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyl huomaa et naisen saaminen on yks helvetin mahdottomuus.

    • Anonyymi

      Tinder on ehkä se kaikista hankalin keino löytää nainen.
      Kilpailet satoja tai tuhansia muita miehiä vastaan ja siitä lopulta tulee kilpailu jossa kyse on siitä, että kuka suostuu tyytymään matalatasoisimpaan naiseen.

    • Anonyymi

      No todellaki ihan persepaikka. Nainen laitto ekana viestii, yhtäkkiä vaa menee poistaan siis mitä hittoa, olis sit sanonu ettei kiinnosta.

      • Anonyymi

        Sä saat osumia. Sulle laittaa naiset ekana viestiä.

        Kumpaakaan noista ei monelle muulle käy. Ja sä vielä valitat?

        Miten pahasti sä ryssit ensimmäisen viestin aikana että naiset poistaa sut? Nimittäin on hemmetin harvinaista ylipäätään saada osumia, ja vielä harvinaisempaa että naiset alottaa keskustelun. Jos noin pitkälle pääsee naisten kanssa tinderissä, niin vika on kyllä sussa itessä jos keskustelu kuolee käsiin heti kärkeen.

        Viilaapa jätkä repliikit kuntoon.


    • Anonyymi

      Halutaan muka tutustua ja sanotaa kyl mua kiinnostaa, mut yhtäkkiä menee poistaan tai ei enää vastaa. Ja miehen pitäs tehdä alote sanon minä mitä paskaa...

    • Anonyymi

      Ei nykyään pääse millään tutustumaan naisiin. Nirppanokkia naisia vain ulkomaalaisten perään.

    • Anonyymi

      Tinder on epätoivoisten naisten kenttä. Eivät ne ketään halua tavata, katselevat vaan että olisiko jotain suosiota.
      Naisen tapaa baarissa sata kertaa helpommin.

      • Anonyymi

        Joo totta, eivät he halua tavata samaa mieltä.


    • Anonyymi

      Keräävät vain osumia ja alussa saattavat vastata, muuten ei sit kiinnosta.

    • Anonyymi

      Näin tavallisena kunnollisena miehenä melkein mahdoton päästä naiseen tutustumaan ku eivät vastaa ja halu ite nähdä.

    • Anonyymi

      Naiset haluaa komean top 10 miehen. Rumimmat naiset haluaa myös, et ole heidän tasoillaan.

      • Anonyymi

        Kyllä todellaki olen.


      • Anonyymi

        Oon pitkä mies ja mulla on siisti tyyli ja nyt sopivasti rahaaki.


    • Anonyymi

      Olin tinderis viikon niin pääsin jo treffeille. Nainen halusi vain seksiä, tavattiin neljä kertaa.

    • Anonyymi

      Oon 195 cm pitkä komee mies,mut en saa naista vaikka kuinka yritän..

    • Anonyymi

      Sain töitäki ja tienaan hyvin ja ne asiat kunnos, mut naiset ei vaa kiinnostu oon kunnollinen enkä polta.

    • Anonyymi

      Ei ne naiset vain niitä komeita halua. Monesti näkee ihan tavallisia miehiä ja hekin saavat naisia.

      • Anonyymi

        Rikkaita yms. aisureita. Aina korkeatasoisempia kuin naisensa, koska naisten hypergamia.


    • Anonyymi

      Pitäs kai alkaa olee rohkeempi ja ei välittää pakeista ja lähestyä kiinnostavia naisia enempi

    • Anonyymi

      No tähän on vain yksi mahdollinen ja realistinen selitys. Kaikilla naisilla on salaliitto juuri sua vastaan. Mikään muu ei tätä jatkuvasti toistuvaa ihmettä selitä. Niillä on varmasti joku sivusto missä sopivat keskenään miten sua voisi taas sorsia lisää kadulla, kaupassa ja tinderissä. Näin sen on oltava.

      • Anonyymi

        Tuntuu olevan kun ei mikää onnistu. Minäki halun naista ja rakkautta sentään.


    • Anonyymi

      Tulipa todella "palstamainen" mies tänään tinderissä vastaan. Matchattua ehdin moikata ja toivottaa hyvät itsenäisyyspäivät kun mies jo copy-pastesi piiitkän tekstinpätkän.

      Sisältö tiivistettynä: "Moi lähdetään kahville heti, anna sun numero tai osoite. En tykkää puhua täällä kun naamakkain saa paremmin kuvan."

      Totesin että ihan näin nopealla aikataululla ja yhtäkään viestiä vaihtamatta en vielä ole valmis tapaamista miettimään, mutta että mieluusti voidaan turista ja tutustua vähän ja katsoa sitten niitä kahveja uusiksi. Hän tästä suivaantui ja kummasteli miksi sitten matchasin hänen kanssaan ellen ole valmis näkemään saman tien.

      Ensimmäinen kerta kun tuli tämmöinen tapaus vastaan. Ei voinut kuin hymyillä itsekseen ja miettiä että saikohan joku palstan poika taas lisää vettä naisvihamyllyynsä tuostakin kanssakäymisestä.

      • Anonyymi

        No ei ne naiset halua nähdä todiste taas tuossaki.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No ei ne naiset halua nähdä todiste taas tuossaki.

        On se kyllä nirppanokkaista kun ei jollain vartin varoajalla itsenäisyyspäivän iltana lähe tinderäijän kanssa kahville. Voiko ihmisellä muka olla muutakin tekemistä kuin päivystää jatkuvasti mahdollisia tapaamisia tinderin kautta. Ei kai kukaan muutenkaan mitään suunnitelmia perjantai-illaksi etukäteen tee. Kyllä pitäisi heti mätsättyä olla valmiudessa hyppäämään ovesta ulos. Taas se nähtiin tuossa juu.


    • Anonyymi

      Älä paina sydäntä vaan svaippaa oikealle. Jos ei ole maksanut niin sydämethän ei näy. Vaikee on vastata.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      21
      10935
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      40
      8207
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      125
      5245
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      143
      3646
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3558
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      35
      3514
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      33
      3157
    8. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      55
      2519
    9. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      35
      2011
    10. Miltä mahtaa tuntua

      Sitten kun näet hänet pitkästä aikaa?
      Tunteet
      28
      1786
    Aihe