Charles Tyrwhitt

Anonyymi

Sattumalta Lontoosta ostin paidan CT-myymälästä, koska kaulan ja hihan pituuden koko oli jotain, mitä Suomesta en ole saanut puuvillan kudoksesta ja laadusta puhumattakaan.

Hieman snobismiin taipuvaisena "järkytyin" myöhemmin saadessani tietää, että Jermyn Streetin Charles Tyrwhitt (äännetään kuulemma "Tirit") onkin parikymppisen kundin vuonna 1986 perustama brändi, jonka hän nimesi itsensä mukaan: Nicholas Charles Tyrwhitt Wheeler.

Arvelen, että samasta laadusta olisi saanut maksaa London townin historiallaan pullistelevissa herrain myymälöissä moninkertaisesti.
Itse asiassa samaisella kadulla olevassa TM Lewinissä kävinkin. Kivoja paitoja ja sopivia kokoja (jotka ovat Suomessa kiven alla: kaula/hiha).

Niin että jos haluatte viihtyäkin ostamissanne kledjuissa, pitäkää silmänne auki älkääkä sortuko merkkibulshittiin tai muuhun joutavaan.

1

439

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitenkä viestisi liittyy ihokarvoihin?

      Vai oletko sortunut sääntöjenvastaiseen joukkopostitukseen ja jakanut samaa viestiä kaikille palstoille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla

      Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e
      Pirkanmaa
      164
      4202
    2. Jos olisit täällä

      Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä
      Ihastuminen
      37
      2484
    3. Tämän hetken

      Terveiset kaivatullesi ⬇️
      Ikävä
      155
      2141
    4. Kesän odotuksia hyrynsalmella

      Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla
      Hyrynsalmi
      16
      1699
    5. Vieläkö sä toivot

      Meidän välille jotain?
      Ikävä
      80
      1302
    6. Voi Rakas siellä

      Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o
      Tunteet
      24
      1261
    7. Ohhoh! KAJ laukoi suorat sanat somessa - V-sana mainittu!

      Ohhoh! Mitäs mieltä olet tästä huumoriryhmä KAJ:sta? Bara bada bastu on kyllä aikamoinen korvamato... Lue lisää: https
      Euroviisut
      31
      1152
    8. Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea

      Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.
      Maailman menoa
      144
      1112
    9. Erika selvisi hienosti ennakkosuosikin paineista

      Hienostihan se meni. Erika jätettiin yksin, eikä häntä tuettu, oli euroviisukiusattu, silti suoriutui ensiluokkaisesti.
      Maailman menoa
      102
      928
    10. Pirre vaatii nyt karhuja ammuttavaksi

      Ylellä taas hauskaa lieksa uutista. Karhujen kannan­hoidollinen metsästys on Lieksan kaupungin mielestä välttämätöntä.
      Lieksa
      115
      840
    Aihe