Charles Tyrwhitt

Anonyymi

Sattumalta Lontoosta ostin paidan CT-myymälästä, koska kaulan ja hihan pituuden koko oli jotain, mitä Suomesta en ole saanut puuvillan kudoksesta ja laadusta puhumattakaan.

Hieman snobismiin taipuvaisena "järkytyin" myöhemmin saadessani tietää, että Jermyn Streetin Charles Tyrwhitt (äännetään kuulemma "Tirit") onkin parikymppisen kundin vuonna 1986 perustama brändi, jonka hän nimesi itsensä mukaan: Nicholas Charles Tyrwhitt Wheeler.

Arvelen, että samasta laadusta olisi saanut maksaa London townin historiallaan pullistelevissa herrain myymälöissä moninkertaisesti.
Itse asiassa samaisella kadulla olevassa TM Lewinissä kävinkin. Kivoja paitoja ja sopivia kokoja (jotka ovat Suomessa kiven alla: kaula/hiha).

Niin että jos haluatte viihtyäkin ostamissanne kledjuissa, pitäkää silmänne auki älkääkä sortuko merkkibulshittiin tai muuhun joutavaan.

1

467

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitenkä viestisi liittyy ihokarvoihin?

      Vai oletko sortunut sääntöjenvastaiseen joukkopostitukseen ja jakanut samaa viestiä kaikille palstoille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet nuorempi nainen aivan ihana

      Tykkään susta ihan valtavasti ❤️❤️
      Ikävä
      56
      1328
    2. Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha

      Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.
      Maailman menoa
      160
      1260
    3. Janni Tikkanen ohjattiin miesten pukuhuoneeseen

      Vai olisko sittenkin Janne Tikkanen? Jos siellä jalkojen välissä on miesten killukkeet, mieshän tämä Janni on. Ja kuuluu
      Kajaani
      56
      1193
    4. Mitä vastaisit

      Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle
      Ikävä
      60
      1125
    5. Tiedän ettet tehnyt tahallasi pahaa

      Asiat tapahtuivat, ristiriidat ovat meitä vahvempia. Olemmeko me niin vahvoja, että selviämme tästäkin vielä? Aika paljo
      Ikävä
      104
      1101
    6. Rakastan ja ikävöin sinua

      Ei helpota tämä ikävä millään. Pelkäsin että tämä ajanjakso tulee olemaan juuri näin vaikea. Siksi halusin ennen tätä pä
      Ikävä
      58
      897
    7. Nyt tiistain galluppi alkaa....

      Kuka on sun elämän rakkaus? Ketä kaipaat edelleenkin? Nyt nimiä vaan rohkeesti tuohon alle.Tää on ikäväpalsta, eikä mikä
      Ikävä
      56
      873
    8. KIIKKUSTUOLI

      Aloitetaan taas uudella alustalla, nuo pitkiksi venyneet ovat hankalia etsiä uusia viestejä, joskus vastauksia tulee sin
      80 plus
      77
      813
    9. Vihjeketju naisille

      Kirjoita tähän vihjeesi kaivatullesi.
      Ikävä
      51
      807
    10. Miten aiot saada kaivattusi?

      1) loukuttamalla 2) kidnappaamalla 3) huijaamalla 4) jokin muu, mikä?
      Ikävä
      54
      795
    Aihe