Kirkon tulisi luopua persoonallisen jumalan palvonnasta.Nykyisenkaltainen persoonallisen jumalan palvonta ei eroa mitenkään vaan vastaa pakanoiden mustaa magiaa.
Kristinuskon valuvika on persoonallinen Jumala
6
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Jumala on rakkaus.
- Anonyymi
Kaikki yritykset kuvailla Jumalaa osuu ohi maalin sillä Jumala on inhimillisen käsityskyvyn ulkopuolella. Aina kuvittelemme päässeen askeleen lähemmäksi Jumalaa tunteaksemme jänet niin Jumala ottaa kaksi tai kolme askelta loitoten vain entistä kauemmaksi.
- Anonyymi
Taas joku kirkon pappi levittelee täällä harhaoppejaan. Ettekö oppineet mitään silloin kun toimitten nimellä Kuunteleva kirkko ja teille annettiin rökittäen kunnolla selkään niin että pakenitte täältä pää kolmanten jalkana ja häntä koipien välissä uikuttaen?
- Anonyymi
Jokainen uskova tietää varmasti,että Isä, Jeesus ja pyhähenki ovat persoonia, koska Heille voi puhua ja He vastaavat.Kun tunnustaa Jeesuksen Herrakseen ja syntiensä sovittajaksi,niin tulee tietämään, onko tämä usko totta vai ei.Kokeilkaa, pyytäkää vilpittömästi Jeesusta elämänne herraksi. Pakanat kumartavat puupölkkyjään , vaikka jokainen tietää,ettei se vastaa.
- Anonyymi
Profeetta Elia etsi pitkään Jumalaa, mutta Jumala ei ollut ukkosmyrkyn pauhussa, ei maanjäristyksessä eikä tulivuoren purkauksessakaan. Lopulta Jumala löytyi hiljaisuudesta.
Toisaalta atomitkaan eivät vaikuta kovin persoonallisilta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2669480IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its2996659Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?671604Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61391Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.921225- 1091151
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut721033Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin40852Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23746MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312741