Apuvälineet nilkan murtuman kuntoutuksesss

Miten vanhat kunnon kainalosauvat toimivat, kun pitäisi liikkua eikä saa varata jalalle? Kokemuksia? Olemattomat käsivoimat eivät riitä kyyynärsauvoilla liikkumiseen. Ikääkin on jo 74v.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Apuvälinelainaamosta pyörätuoli lainaan , ite hain sieltä, ja harjoittelun myötä sitten kävelykepeillä liikkumaan. Ensim 3 viikkoa ol ivaikeata kun ei saanut varata, sen jälkeen vielä vain puolivarausta. Loppujen lopuksi keppeihin ei niin paljon käsivoimaa tarvittu, kun oppi käytön, sitähän varaa/nojaa niihin keppeihin

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Miten vanhat kunnon kainalosauvat toimivat, kun pitäisi liikkua eikä saa varata jalalle? Kokemuksia? Olemattomat käsivoimat eivät riitä kyyynärsauvoilla liikkumiseen. Ikääkin on jo 74v.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu