Olen kokeillut useita kaupallisia tuotteita, enkä ole pitänyt yhdestäkään.
Viimeksi kokeilin iranilaista pyllynraikastinta, jonka ostin Kontulan aasialaisesta kaupasta. Se oli tosi voimakasta ja tuoksui niin voimakkaasti laventelille, ruusulle ja frutti di marelle, että jopa ympärilläni olleille ihmisille tuli paha olo, itsestä puhumattakaan. Tietysti koitin siellä liikkeessä testeri- pullosta ranteeseen, mutta se pullo taisi olla väljähtynyt, kun oli niin mieto tuoksu.
Ja sitten se kutina ja kirvely - sitä kesti 9 tuntia, kunnes pääsin kotiin huuhtomaan sen pois. Kävelin koko päivän loikkimalla, kun takapuolessa kirveli. Hauskana yksityiskohtana mainittakoon, että tuotteen valmistuspaikaksi oli merkitty Persepolis, joka on Iranin toiseksi suurin kaupunki - liekö tuollainen nimi näiden tuotteiden valmistuksesta johtuen?
Sitä ennen tein Marttojen ohjeella omaa yksinkertaista pyllynraikastinta, jossa ruokasoodaa sekoitetaan hammastahnaan. En tiennyt millä sitä tahnaa kuuluisi levittää, mutta löysin onneksi keittiön kaapista pullasudin, jolla se kävi nopsaan. Ja vääräleuoille sanottakoon, että kyllä pesin sudin käytön jälkeen.
No se sooda ei reagoinut hammastahnan kanssa välittömästi, koska tahna ei ole nestettä. Sensijaan se kupliminen kesti koko päivän ja tunsin miten niitä pieniä kuplia muodostuu persuiksiini koko päivän ajan. Olipahan epämiellyttävä kokemus!
Ja katse takaisin otsakkeeseen!
Mitä pyllynraikastinta suosittelisitte?
5
147
Vastaukset
Thaimaalainen vesipesu. Perseen raikastelu on turhaa kun joka kera kun ulostaa tai pirree tarvittaisiin rakastinta. Eikä sitä voi olla koko aika persettä pesemässä..varsinkin nyt kun on taas krapularuikulia.
- Anonyymi
pesuvettä.
tai käytä pesukarhuu eiköhän niitäkin vielä luonnosta löydä? on siliä karva.
- Anonyymi
Nivea Menillä lopuks pyyhkäsen, pideepesun jäläkehen.
- Anonyymi
Käytän Fartenbagelia.
https://youtu.be/z3iRtXth_y8
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p475475Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "612356Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella181880Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1451771- 171595
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol331543Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v5138881-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171117Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771088Joutuuko Suomi24-palvelu taas oikeuteen ?
Nämä Purraa ja Perussuomalaista johtoa pedofiilian suojeliana pitävän kirjoittajan viestit eivät vain poistu täältä. Se2231021
