Kaljapurkki alkoi riehumaan. Toisin sanoen pyörimään.
Tuuli teki sen: Riehuen tyhjä purkki hyppäsi kuormasta enkä saanut kiinni, kiihdytti vain vauhtiaan ylinopeuksiin.
Pyöriminen ja kiihdyttäminen jatkui tuulen voimalla, kunnes onneksi joku isäntä tuli vastaan, torjui sen jalalla pysäyttämällä kuin jalkapallomaa-Livahti.
Mutta ei livahtanut karkuun nyt tuo pyörijä.
Apteekkari möi metanolia, ei vaan melankolia, ei sitäkään vaan melatoniinia 100 pilleriä. Kysyin voiko ottaa 2 niitä kerralla? Sanoi että ei ole vaarallista ottaa on 5mg kokoisiakin noita itsehoitoon. 2kpl noita tabletteja tekee 3,8mg.
Aika söpön näköinen siivooja tyttö jonka kanssa melkein törmäsin kaupan käytävillä, hymyn sentään häneltä varastin. Paketti palvarien ryynimakkaraa tarrautui heräteostoksena sormiini.
Oikeassa maailmassa oli aika kovia tuulenpuuskia äsken.
Anonyymi
2
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Ja darkkiksella on tiukasti poikuus tallella.
- Anonyymi
Ovatko nämä drakkis ja peris taas joutuneet silmätikuiksi ja kiusaamisen kohteiksi?
Ja viinamies on naisten vihan kohde.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 934551
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.2321786- 761450
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401150Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.3221085Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051070- 501059
Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en1451014- 111999
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os85954