Kysymyksiä heteronaisille miehiin liittyen

Anonyymi

Monesti kuulee vain, että miehet vain pitävät seksistä ja voivat ihailla naisten ulkonäköä. Mutta entäpä naiset (heteronaiset)?

Tähän liittyen muutamia kysymyksiä, joihin olisi kiva sada vastauksia, tiedon tai omien kokemusten perusteella varsinkin. Osa näistä saattaa olla hieman yksinkertaisia ja tyhmiä mutta silti:

- Onko miehen ulkonäöllä väliä?

- Voiko nainen ihailla miehen ulkonäköä tai pitää miestä komeana tai seksikkäänä? (Tähän varsinkin haluaisin saada vastauksen)

- Voiko nainen kiihottua miehen ulkonäöstä?

- Onko penis kiihottava? Voiko pelkästä sen näkemisestä tai katselemisesta kiihottua? (Tämä varsinkin askarruttaa)

- Tekeekö naisen koskaan oikeasti mieli seksiä? Siis penistä?

- Voiko nainen oikeasti nauttia seksistä ihan tosissaan?

Siinä oli muutama kysymys

7

151

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vastaan kaikkiin KYLLÄ!

    • Anonyymi

      Sehän on vanha väittämä, että miehet ovat visuaalisempia ja siksi naisen ulkonäkö olisi tärkeää. Kummasti se komea mieskin vaan silti vetoaa naisiin eikä tarvitse kauaa ilman olla, jos heterohommat kiinnostaa.

    • Anonyymi

      Aikuisten oikeastiko tuollaisia kyselet?
      Kuinka vanha olet?
      Kysymysten perusteella et ole edes peruskoulua vielä loppuun suorittanut.

    • Anonyymi

      Heh, huomaa että miehille penis = seksi.

    • Anonyymi

      Kun on seksuaalinen halu kiivaimmillaan, mikä yleensä tapahtuu kun 2-3 viikkoa ilman seksiä, alkaa silmät etsiä katukuvasta miehiä joita katsella. Sinänsä ei ole mitään kriteereitä mikä miesten ulkonäössä tällä kyseisellä hetkellä säväyttää, ne vaan on ne tietyt ohimenevät tilanteet ja pitkä katsekontakti jotka säväyttävät. Humalaiset ei ja sotkuiset itsestään huonosti huolta pitävät jää huomiotta mutta muuten niin lyhyet, pitkät, vaaleat tummat ovat katseitteni kohteena. Kun taas ei ole halut päällä, en erityisesti ajattele tai huomaa kanssaihmisiä miehinä tai naisina vain joinakin ihmisinä.

      Halukkaana ihailen useinkin miehiä, ja millaisia he ovat. Kuinka hyvinkin erilaiset miehet voivat vaikuttaa säväyttävästi.

      Olen seksuaalisesti ujo ja harjoitan seksiä vain tutun miehen kanssa. Tällöin kiihottumisen saa aikaan yhteinen seksihistoria. Tutun ulkonäköä ei enää näe samoin kuin tuntemattoman. Tuntemattomassa näkee vain ulkokuoren, tutussa luonteen ja yhdessä jaetun läheisyyden ja tunteet.

      Pidän penistä äärettömän kiehtovana ruumiinosana ja tunnen kipinöintiä ja halua kun näen peniksen.

      Tekee oikeasti mieli seksiä. Jos on 2 viikkoa ilman, tämän jälkeen halu virittyy oikeinkin vahvaksi.

      Jos seksi ei ole vain arkista suorittamista ja rutiinia, ja sitä ei ole liian usein saatavilla, sitä haluaa ja nauttii seksistä ihan tosissaan.

    • Anonyymi

      Tottakai ulkonäöllä on väliä. Se on ensimmäinen asia, jonka toisessa ihmisessä huomaa. Ulkonäön pitää miellyttää, ainakin jollain tasolla. Kaikki eivät tosin pidä samoista jutuista. Tutustuessa ulkonäkö voi myös muuttua toisarvoiseksi seikaksi.

      Tietysti nainen voi ihailla miehen ulkonäköä. Toiset ihmiset vain ovat ihan uskomattoman kauniita/komeita ja hyvännäköisiä. Ulkonäköä voi tietysti pitää myös seksikkäänä. Tässäkään kaikki eivät tykkää samoista jutuista, eikä seksikäs välttämättä ole komea.

      Itseäni ei kyllä pelkkä ulkonäkö ole koskaan kiihottanut, mutta kyllä varmasti joku nainen voi.

      Itse en ole koskaan pitänyt penistä itsessään mitenkään kiihottavana. En näe mitään tarvetta niiden katseluun tai saa siitä mitään iloa. Yksistään aika yhdentekeviä kapistuksia. Joku nainen kuitenkin ihan varmasti voi kiihottua.

      Johan on kysymys ... tietysti. Itse ainakaan en juuri koskaan ole parisuhteessakaan saanut tarpeeksi seksiä. Mieheni ovat olleet vähemmän aktiivisia kuin minä.

      Tähänkin vastaan, että tottakai voi.

    • Anonyymi

      "- Onko miehen ulkonäöllä väliä?

      -" Voiko nainen ihailla miehen ulkonäköä tai pitää miestä komeana tai seksikkäänä? (Tähän varsinkin haluaisin saada vastauksen)" Kyllä

      - "Voiko nainen kiihottua miehen ulkonäöstä?" Kyllä, varsinkin hymyhuulia.

      - "Onko penis kiihottava? Voiko pelkästä sen näkemisestä tai katselemisesta kiihottua? (Tämä varsinkin askarruttaa)" Kyllä, mutta kosketus lisää kiihottumista.

      - "Tekeekö naisen koskaan oikeasti mieli seksiä? Siis penistä?" Aina kun näen, myös vaatteiden läpi tunnistettavissa.

      - "Voiko nainen oikeasti nauttia seksistä ihan tosissaan?" Aina kun haluaa. En koskaan vastaanota pakolla, vaan innolla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      93
      4732
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      113
      3902
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      205
      3784
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      89
      2178
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1951
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1328
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      131
      1224
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      161
      1203
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1095
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      36
      948
    Aihe