Miten toimin..?

Olen varattu mies ja haluaisin tutustua varattuun naiseen..
561
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jos kiinnostus on molemminpuolista, niin anna mennä vaan. Täytyy miettiä, missä tapaatte, milloin, miten pidätte yhteyttä jne. Onko kiinnijäämisenriski korkea. Ei se helppoa ole välttämättä mutta vaatii luottamusta ja järjestelyä.

Äänestä

Jatkat vaan runkkaamista, niin ei tarvits vilkuilla olan yli, loppuelämääsi.

Äänestä

Ei kannata. Siinä voi pappi saada kahvia juodakseen huonossa merkityksessä.

Äänestä

Mitä se varattu sulle/teille merkitsee? Haluatko vaan hupia, jännitystä, vaihtelua vai mitä. Ja se toinen osapuoli? Minulta "vietiin" aikoinaan mies, vaikka olimme naimisissa ja oli 2 pientä lasta. Siitä on aikaa 25 v. Itsestä ei niin väliä, mutta lasten kannalta traumaattista monin tavoin. Jos ei ole lapsia, pettäminen ei ole moraalisesti sen kevyempää, mutta ompahan vähemmän kärsijöitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Olen varattu mies ja haluaisin tutustua varattuun naiseen..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu