Kokoomusta edustava presidentti Niinistö lähtee siitä, että Suomen tulisi toimia korkeintaan samalla linjalla, kuin muut Pohjoismaat, eli jätettävä akat leiriin ja ottaa Suomeen korkeintaan orvot ja sairaat lapset. Ottakoon siis Haavisto tästä kokoomus-ohjeistuksesta onkeensa!
Kokoomuksen Niinistö ojentaa Haavistoa
Anonyymi
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Keskustapuolue ja Tasavallan Presiudentti ovat harvinaisen yksimielisiä tässä kannassansa.
Viher-vasemmistolainen Sanna Marinin hallitus saa kiltisti työntää tämän sanamuodon muotoisen tuuban kurkkuunsa, ja koetata nieleksiä se alas.
Pekka Haavisto on varomattomuudellaan johtanut Vihreät hankalaan välikäteen ja puolueelle negatiivista julkisuutta tuovaan tilanteeseen.
Pekka Haaviston nykyinen asema tulee tarkemman keskustelun alle Vihreän Liikkeen sisällä vuodenvaihteen jälkeen.
Kyllä ihmettelen suuresti miten Haavisto, joka tunnetaan maailmalla eri piireissä arvostettuna tutkijana ja vierailevana professorina sortuu tämänkaltaiseen.Ymmärtäisin asian jos tekijä olisi taustaltaan joku lukion käynyt ylioppilas.