Persut halveksivat palkkatyön tekijöitä

Etenkin kaupan alalla toimivia. Siksi he eivät töitä tee vaan . Joku somessa pyöriminen ja "politiikon leikkiminen" on heidän elämäänsä.
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Persut halveksii duunareita. Johan se on nähty. Kun pienipalkkaiset postilaiset lakkoilivat ,jotta sitä pientä palkata ei enää alennettaisi, menivät persut rikkuriksi! Persu5 vastustavat myös ammattiliittoja. Duunarit pitäisi persujen mielestä saada nöyräksi orjatyövoimaksi. Palkalla pitää tulla toimeen, oli se miten pieni tahansa, on persun kanta. Ja lisää ei saa pyytää lakkoilemalla!

Äänestä
  • Ja persujen allekirjoittamalla hallitusohjelmalla saatiin aikaan, että halpatyövoimaa pukkaa esim. Ukrainasta kuin ovista ja ikkunoista.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ja persujen allekirjoittamalla hallitusohjelmalla saatiin aikaan, että halpatyövoimaa pukkaa esim. Ukrainasta kuin ovista ja ikkunoista.

    Linkki?

    Äänestä

Niin se on, duunarin täytyy tehdä töitä. Me muut nautimme vapaasta elämästä. Emme ehdi päivystää, missä Iiris jahtaa natsejaan. Nyt lähdemme glögille torille. Ihastelemme samalla torikauppiaita. Kuinka he jaksavatkin tehdä työtä!

Äänestä
  • Mukaan kutsumme Niemen ja muut natsit sekä Kremlin edustuksen.

    Äänestä

Nähtiin taas kuinka tavallinen kassatyöntekijä duunari ei ole perssujen mielestä mitään. Sellaista se sitten on kun halla-ahonkin mielestä ihmisellä ei ole muuta arvoa kuin instrumentaalinen.

Äänestä
  • Mikä oli halliksen arvo, mitä instrumenttia soitteli lsd-päissään rokkiaikanaan? :) Tuskin isoakaan lovea tulee mihinkään kuvioon, vaikka kaikki persut ulostettaisiin.

    Äänestä

  • Linkki? :)

    Vai: 🎩 💩

    Äänestä

Pääsisiköhän Marinin kokemuksella vaikkapa sairaalahoitopiirin johtoon?
Jos ei pääse, niin minkä takia ei pääse? Puutuisikohan kokemusta?

Äänestä

Juu!40+%+persuista+on+työntekijä-kastia,+joiden+duuni+on+trollata+nettiä!+:)*hohhoijaa!*+:/🍼+++🐫+=+🤡

Äänestä

Ilmastokokous pelkkä farssi. Valmistautkaa massa maahansiirtymiseen ja kuolemaan.

Äänestä

Totta kai persut halveksivat duunareita.Työntekeminen niille on vierasta kun kelasta saa helpommin.Jää aikaa paskan kirjoittelulle tänne.

Äänestä

Päinvastoin. Halpatyövoima on persuyrittäjän menestyksen tae.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Etenkin kaupan alalla toimivia. Siksi he eivät töitä tee vaan . Joku somessa pyöriminen ja "politiikon leikkiminen" on heidän elämäänsä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu