Tästä on hyvä jatkaa. Ja reilun kolmen vuoden päästä jatketaankin sitten Marin II:lla.
Marin I hallitusohjelma hyväksytty
7
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Hyväksytyn toteuttaminen ei ole vielä edes aloitettu. Puolen vuoden päästä uusi porukka taas hyväksyy saman.
- Anonyymi
Muistaakseni eläkkeitä nostetaan ja sosiaalietuisuuksiin tehdään indeksitarkastus parin viikon päästä vuodenvaihteessa. Oli kirjattu tuohon tänään hyväksyttyy hallitusohjelmaan. Niin ja se aktiivimalli poistuu myös kait samaan aikaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Muistaakseni eläkkeitä nostetaan ja sosiaalietuisuuksiin tehdään indeksitarkastus parin viikon päästä vuodenvaihteessa. Oli kirjattu tuohon tänään hyväksyttyy hallitusohjelmaan. Niin ja se aktiivimalli poistuu myös kait samaan aikaan.
Millä ne korotukset maksetaan, ei mitään hajua ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Millä ne korotukset maksetaan, ei mitään hajua ?
Euroja ja eurosenttejä taitavat edelleen käyttää.
- Anonyymi
Sanna Rinteen hallitus ei ole pitkäikäinen.
- Anonyymi
Parasta olisi olla pitkä kausi. Marin aloitti jo riitelyn kokoomuksen kanssa, ei taida siitä yhteistyötä tulla. Perussuomalaisten kanssa on kai suhteet menneet aikoja sitten.
Onko tässä Rinteen jälkeen tulossa toinen pääministeri jolla eivät hermot pidä ja hajoaako hallitus siihen.
Mutta tätä ennen virolaiset ovat ehtineet marista ohjelman "naiiveista" sanakäänteistä ja "absurdeista" tavoitteista.
Ehdotankin Viron siirtämistä Färsaarille tai Irkutskiin, niin ei marina ole niin häiritsevää.
(Hirn)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984852Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143962Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113870Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202265Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801386- 1371354
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1701343En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851259- 531145