populismilla ei maata rakenneta. Eikö IKL:n ja SMP:n opetuksia muisteta?
En tule koskaan hurahtamaan persuihin
Anonyymi
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ei sitä rakenneta terrorismillakaan. Päinvastoin kaikki valtiot jotka ovat suosineet terroristeja saavat kerrostalonsa rauniokasoiksi.
Itse voisin vaikka hurahtaa. Halla-aholla tuntuu olevan ihan fiksuja kannanottoja. En ymmärrä miksi se voisi olla populismia
Kaikki mikä ei miellytä valtaeliittiä on populismia. Myös demokratia on populismia siksi se ei kiinnostakaan valhehallitusta.
SMP:n Pekka Vennamo sentään ministeriaikanaan poisti terveyskeskusmaksut.
Meille+riittää+reilu+30%+kannatus+näin+alkuunsa.
Vastuun pakoilullako asiat sitten ratkeaa marinahallituksen tapaan?
Sysätään vaikeat päätökset virkamiesten niskoille..
No ei sitä suomea monikulttuurilla ja äärifeminismilläkään rakenneta miksikään muuksi kuin paskastaniksi. Persut on ainoa voima, joka haluaa tämän estää, eli aivan täysin välttämätön paha ja työkalu ongelmaan.
Persut ovat tyhmää öyhötystä täynnä. Joku sairas uskonlahko, joka palvoo mielipuoliseksi Mestariaan! Ei tervettä. Lastentappajia. Rikollisia.
Tervettäkö sitten on valehdella? Tyhmää se ainakin on ja tiedät kyllä mihin sellainen sataa varmaan ihan itsekin :DD