Aikoinaan evoluutiouskovaiset julistivat suurena "todisteena" evoluution puolesta, kuinka valtavasti roskaa ja roinaa elämän perimään on aikojen saatossa kertynyt. Näin ei suinkaan ole. "Roinalla" onkin iso merkitys.
Mutta sehän ei myyttiä huojuttanut...evoluutiokiihkoilu jatkuu, valitettavasti.
Mutta sehän ei myyttiä huojuttanut...evoluutiokiihkoilu jatkuu, valitettavasti.
Vastaukset 8
Vanhimmat
No, sehän on hyvä että siellä on vähemmän roskaa ja enempi hyödyllistä dna:ta.
Evoluutio on osannut puhdistaa hyödyttömän dna:n pois
Juuri noin - teoria taipuu kuin purukumi; eilispäivän "todiste" muuttuukin kertaheitolla taas päinvastaiseksi...ei menoa haittaa eikä vaivaa. On se hullunkurinen absurdi taikina tuo evodeluusio,..:)
Taidat olla kreationisti, kun valehtelet noin sujuvasti.
Tilke dna ei ole koskaan ollut mikään evoluutioteorian pohjalta tehty ennustus vaan se oli havainto ja vieläpä yllättävä havainto. Tuskin kukaan etukäteen odotti, että niin suuri osa DNA:sta näyttää olevan vailla mitään varsinaista tehtävää.
Tilke-DNA:n olemassaolo on myös kokeellisesti todistettu:
Wikipedia: "Tilke-DNA:n olemassaolo todistettiin kokeellisesti vuonna 2004, kun U.S. Department of Energy Joint Genome Institute (JGI) yhteistyössä Lawrence Berkeley National Laboratoryn kanssa poistivat hiiren perimästä miljoonia emäspareja, ilman että mitään vaikutuksia ilmeni."
Viittaa vähän Göbbelsiin ja natsipropagandaan , kun heti heität tuon valehtelu-syytteen; nokkela tapa leimata kun ei faktat tepsi.. no, kovin tuttua evopropagandisteilta.
Kyllä sitä aiemmin monet evolutionistit pitivät nimenomaan roskana ja kuinka hyvin se sopii heidän rakennelmiinsa. Ja hyvinhän se todella sopisikin , se vahvistaisi evoluutioteorian ennustearvoa.
Mutta uudet selitykset taas kehissä...niin aina.
Evoluutioteoria säilyy absurdinauskomusjärjestelmänä. Todisteet ovat suunnittelun ja luomisen puolella.
Puhut tietenkin teikäläisten tavoista, joilla uskontohörhöily pitää saada tieteen yläpuolelle, jossa tieto perustuu havaintoihin. Ja edelleen... mikään ei todista suunnittelua ja luomista. Siksi sitä sanotaankin uskomukseksi. Tuhansia vuosia jo mennyt, eikä todisteita näy eikä kuulu. Puheet on kyllä mahtavia.
uskovaisten älämölötrololo raikaa ja rännitenttua menee.
Jos evoluutio ei ole totta, miks maailmassa on kolmenlaisia elefantteja? Eikö se sun erehtymätön aina ja kaikessa oikeassa oleva taivaallinen Taika-Jim osannu päättää et mikä niistä olis se paras design? :)
I rest my case
Evoluutiosatu on surke valhe. samaa sarjaa kuin ilmastonmuutos.