Hei, tulin sitten tänne koska vaimo alkoi huutaa koska olen aika kovassa humalassa. Totanoin elikäs vaihdoin volvo automaattiin öljyt ja ne vaihdettiin sellaisella koneella joka myös pesee lootan ja vaihtaa 100% öljyt niin. Siis mitään vikaa ei ollut laatikossa eikä varmaan ole nytkään mutta suunnilleen kakkosen ja kolmosen vaihdot nykäisee isommalla kaasulla kiihdyttäessä. onkohan tuo laatikko itse tottuva eli haistelee uudet öljyt ja osaa sopeutua? vai mikä on asian pihvi?
kysyn jenkkimiehiltä koska teillä kovin tieto
automaatti nykäisee
Anonyymi
5
184
Vastaukset
- Anonyymi
Mikähän malli on kyseessä?
- Anonyymi
Pienessä krapulassa tässä yritän kirjoitella. Niin se malli oli v70 ja siinä on 6 vaihteinen aisin warnerin lodju. Ja oppikohan se laatikko itsekseen kun nyt ei enää nykäise vaihdossa. öljyvaihdosta muutama sata kilometriä.
- Anonyymi
Levyt ovat kostuneet taas pesun jälkeen ja voitelu pelaa!
- Anonyymi
Eikös Aisin ole Japanilainen ja Warner Saksalainen vaihteisto ?
- Anonyymi
Teetä jatkossa huollot jollain muulla. Jos noin vaikeeta on öljynvaihto säästyt monelta pettymykseltä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1357167Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1254961L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa664312TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a153473Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7242281Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2971755Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä221506- 671475
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581438Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j581394