https://www.iltalehti.fi/suhteet/a/9e5edcd4-2f91-486b-87fe-cb48c79f1605
mikä on kun ei nussiminen kiinnosta. Ei se jaksamisesta voi kiinni olla.
Haluttomuus vaivaa alle kolmekymppisiä
13
74
Vastaukset
Kumpi mahtaa tuossa on se ongelma: haluttomuus vai vaivaaminen. Tietysti jos pelkästään toinen on haluton, niin halukasta saattaa sitten vaivata.
Ymmärrän, että joskus keskiajalla seksi on ollut melkein parasta maailmassa. Mutta nykyään on erinäisille härpäkkeille, apeille sun muille mietitty käyttäjäkokemuksia ja muuta kuluttajan parasta. Kehitys kehittyy mutta seksi ei. Jotain yritystä varmaan on, koska perinteinen uros- ja naarasliittimillä hoidettu hydrauliikka ei oikein ketään säväytä.- Anonyymi
Siinähän se oli jutussa.
Naist haluavat kokeneen miehen, joka ei tule niin nopeasti ja osaa tyydyttää naisen.
Siihen on kaksi vaihtoehtoa:
1 yrittää saada nuori omanikäinen YTM,
2. Ottaa vanhempi mies, joka osaa, eikä kuti ole niin herkässä- Anonyymi
3. toimia opettajana, ja nauttia työn hedelmistä 🤣️
Ns. Kudin herkkyydellä ei ole sitten minkäänlaista tekemistä kokemuksen kanssa.
-Nää on vaan niitä myyttejä mitä viljellään kun ei ole fysiologiset, eikä lääketieteelliset faktat/ tietämys hallussa. En viitsi vaivautua avaamaan asiaa sen enempää.
Ja mitä tulee naisen tyydyttämiseen, niin se on kiinni enemmänkin naisesta itsestään, sekä miehen viitsimisestä käyttää aikaansa siihen. Ei auta vaikka olisit pannut tuhatta naista, jos ei sulla itselläs riitä mielenkiintoa hämmentää naiselle orgasmia.
= Ihminen voi osata tehdä asioita , muttei viitsi tehdä asioita. Varsin merkityksellisiä pointteja nämä..- Anonyymi
blade83 kirjoitti:
Ns. Kudin herkkyydellä ei ole sitten minkäänlaista tekemistä kokemuksen kanssa.
-Nää on vaan niitä myyttejä mitä viljellään kun ei ole fysiologiset, eikä lääketieteelliset faktat/ tietämys hallussa. En viitsi vaivautua avaamaan asiaa sen enempää.
Ja mitä tulee naisen tyydyttämiseen, niin se on kiinni enemmänkin naisesta itsestään, sekä miehen viitsimisestä käyttää aikaansa siihen. Ei auta vaikka olisit pannut tuhatta naista, jos ei sulla itselläs riitä mielenkiintoa hämmentää naiselle orgasmia.
= Ihminen voi osata tehdä asioita , muttei viitsi tehdä asioita. Varsin merkityksellisiä pointteja nämä..Kyllä se kokenuus vaikuttaa siihen herkkyyteen, koska alussa kaikki jutut tuntuvat paljon paremmilta kun ovat uutta, sitten myöhemmin ei samanlaista fiilistä enää välttämättä saa. Tuon jokainen mies joka on harrastanut seksiä joka ei ole napannut tietää. Mutta joo pistetään kokemattomuutesi piikkiin, kun on kuitenkin teoreettista sulla se.
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä se kokenuus vaikuttaa siihen herkkyyteen, koska alussa kaikki jutut tuntuvat paljon paremmilta kun ovat uutta, sitten myöhemmin ei samanlaista fiilistä enää välttämättä saa. Tuon jokainen mies joka on harrastanut seksiä joka ei ole napannut tietää. Mutta joo pistetään kokemattomuutesi piikkiin, kun on kuitenkin teoreettista sulla se.
Höpö höpö... Itse en ole kokematon.
Voit googlettaa ja etsiä sieltä ennenaikaisesta siemensyksystä kärsiviä miehiä..He ovat monet kymmeniä vuosia parisuhteessa eläneet, eikä se heidän ongelma siitä ole miksikään muuttunut.. Koska ---> Sillä ei ole mitään tekemistä kokemuksen kanssa.- Anonyymi
blade83 kirjoitti:
Höpö höpö... Itse en ole kokematon.
Voit googlettaa ja etsiä sieltä ennenaikaisesta siemensyksystä kärsiviä miehiä..He ovat monet kymmeniä vuosia parisuhteessa eläneet, eikä se heidän ongelma siitä ole miksikään muuttunut.. Koska ---> Sillä ei ole mitään tekemistä kokemuksen kanssa.Nyt puhutaan ihan normityypeistä, ei mistään ennenaikaisista siemensyöksyjistä.
- Anonyymi
Pitää juoda viinaa jotta jaksaa naida. Selvänä ei iihmisiä kiinnosta naitminen ja tulee heti pakit kun menet yrittämään selvinpäin jotain naista iskeä. Viinaa pitää juoda jotta seksihaluja syntyy.
T: Viinamies - Anonyymi
Koska nykyään on huomattavasti hauskempia tapoja viettää aikaansa kuin yrittää pokailla naisia.
- Anonyymi
Panottomuus vaivaa. Pillun saaminen on nykyään vaikeaa.
- Anonyymi
Ei se sen vaikeampaa ole, jannut vaan laiskempia.
- Anonyymi
Ette osaa tyydyttää naista ettekä harrastaa esileikkiä. Naista pitää hyväillä ja hieroja nuolla klitorista, käytä sormia ja suuta niin kyllä nainen laukee.
- Anonyymi
Ehkä joskus pääset kokeilemaan livenä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1361260
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä34801Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46587- 14570
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä25531Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad25528Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott29516- 23476
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver14471Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .14462