Olen palavasti rakastunut naiseen, joka on tuttuni kaukomailla ajalta jolloin minäkin asuin siellä. Emme koskaan tunteneet toisiamme kuin pintapuolisesti sillä olin silloin varattu. Kun erosin, osoitin olevani kiinnostunut ja aloimme flirttailla. Hän oli silmin nähden ihastunut ellei jopa rakastunutkin minuun, muttei koskaan suostunut kanssani treffeille. Halailimme ja suutelimmekin kerran intohimoisesti. Luulen että syynä oli silloin tuore eroni ja se että muutin pian eri maanosaan. Ehkä kaukorakkaus ei ole hänelle paras mahdollinen rakkaus ja hän haluaa parasta. Näin siis epäilen.
En ole koskaan ollut näin rakastunut. En ole nuori ja kokematon mutta olen kokematon suhteissa ja rakkaudessa. Kerran olen rakastunut aiemmin ja se johti avioliittoon. Kun rakastan, rakastan sitten kaikkeni antaen ja täysillä. Näin hänet viimeksi 8 kk sitten, eikä päivääkään ole mennyt etten olisi häntä ikävöinyt niin että sattuu. Uusien ihmisten tapailusta ei tule mitään. Treffeillä on "ihan kivaa" mutta kotiin tullessa ikävöin rakastani kyyneleet virraten. Loppuuko tämä ikävä ikinä?
En haluaisi luopua toivosta. Hän on kaikkea sitä mitä tarvitsen, eikä hänen laistaan ole missään. Haluan hänet elämääni, mutta miten? En uskalla viestitellä sillä pelkään nolaavani itseni, että hän näkee minut epätoivoisena roikkujana. Näen hänet todennäköisesti keväämmällä käydessäni entisessä kotipaikassani. Ehkä saan hänet yhdeksi yöksi mutta miten saan hänet omakseni kun mitään kunnon pohjaa ei ole ehtinyt muodostua, kuten varmasti monissa muissa kaukosuhteissa. Olemme yhä fb-kavereita ja seuraamme toistemme elämää. Hän tykkääkin lähes kaikista postauksistani. Miten vakuuttaa rakkaudessa monesti pettynyt nainen, että minuun kannattaa tutustua etäisyydestä huolimatta? Olenko ihan epärealistinen ja rakkauden sokaisema?
Rakkaus eri mantereella
Anonyymi
1
131
Vastaukset
- Anonyymi
Et tiedä ellet koskaan kokeile.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1217295Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?927210Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit277139Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t646285Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik975628Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t35574Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455434Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa655275Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus435158Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274656