Keskustapolitiikko menee vihervasemmiston ryhmäkokoukseen omien mielipiteiden kanssa, (Kulmuni : Isis äitejä ei tuoda suomeen) ja tulee kokouksesta vihervasemmiston mielipide mukanaan (Kulmuni: Isis äiditkin voidaan tuoda suomeen.
Tällaista se on nykyään keskustapolitiikkojen mielipiteevaihto ja tässä ovat todellisia mestareita Katri Kulmuni ja Antti Kurvinen.
Ei konkaripoliitikkoja kuten pekkarista tai kääriäistä koskaan viety vihervasemmiston toimesta kuin litran mittaa.
Tällaista se on nykyään keskustapolitiikkojen mielipiteevaihto ja tässä ovat todellisia mestareita Katri Kulmuni ja Antti Kurvinen.
Ei konkaripoliitikkoja kuten pekkarista tai kääriäistä koskaan viety vihervasemmiston toimesta kuin litran mittaa.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Keskusta on häväisty ja nöyryytetty perinpohjin, puolue on nykyään vihervasemmistolainen, muutamaa änkyrää lukuunottamatta. Taitaa käydä siniset ja keskusta katoaa kartalta, ei sille ole tilausta.
Oli äärimmäisen typerää lähteä sossujen kanssa hallitukseen, joka tuskin tulee olemaan kovin pitkäikäinen.
Juuri näin, aliarvioivat kyllä raskaasti pitkäaikaista äänestäjäkuntaansa jos kuvittelevat, että nämäkin siirtyisivät vihervasemmiston leiriin.
Hauskinta on ollu seurata (Koo)Mikko ”persut *ittuun” Kärnän viimepäivien kommentointia piipittimessä! :)
Pari päivää sit:
Yhtään äitiä ei tuoda Suomeen!
Sit:
Äidit tuodaan Suomeen vain jos lapsia ei muuten saada Suomeen!
Today:
Äidit voi tulla Suomeen jos Supo antaa luvan!
Ans kattoo kui monta päivää menee että:
Ihan kaikki sieltä Al Holin ISIS-puolelta voi tulla Suomeen!
Sipilä osti juuri niille asunnotkin!
Kepu ... you know! ;) ... AINA!
Seuraavassa gallupissa varmaan nähdään mitä mieltä keskustan äänestäjät ovat tästä Al-holin isis terroristien ihannoinnista?
No mielen kiinnolla odotellaan Joulun alus calluppia Taloustutkimukselta.