Sanat ja teot eivät kohtaa miehellä

Anonyymi

Olen nuori aikuinen nainen. Olen treffaillut miestä jo moneen otteeseen, ja puhumme aktiivisesti videopuhelun kautta ja viesteillä. Olemme samanlaisia ihmisiä, ja huumorintajumme kohtaavat. Mutta meillä on kuitenkin ongelma. Ongelma ei ole minussa vaan miehessä, joka antaa todella ristiriitaisia signaaleja. Hän toki soittaa minulle jos en soita hänelle. Ja puhuu aina hirveästi mitä kaikkea kivaa teemme yhdessä ja viimekerralla hän jopa uteli koska hän pääsee näkemään minua uudelleen erittäin innokkaasti. Mutta kuitenkaan hän ei itse kysy minua näkemään ensimmäisenä, eikä kerta toteutunut josta hän uteli omien menojensa takia. Tuntuu, että olen hänelle pelkästään mukavaa juttu seuraa, vaikka hän vannoo olevansa kovin kiinnostunut. Hän on kauan halunnut viedä näytille minut vanhempiensa luo noin 3kk deittailun jälkeen. Mutta puhuuko hän siitäkin vain vai onko tosissaan? Tiivistettynä: Puhuu paljon asioita, mutta käytännön toteutus ei kohtaa.

1

110

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Parempi että ette seurustele all 30 vuotiaana koska niin nuoret ei osaa suunnitella elämää ja seurustelua. Kuten näet vaikeaa on tapaaminen edes järjestää joten mies ei ole tosissaan eikä tiedä edes mitä seurustelu tarkoittaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mira Luoti ja Julkkisselviytyjät 2017 - Ketä kuumottaa juuri nyt?

      HS: Tässä ohjelmassa Mira Luoti kertoi kokeneensa seksuaalista väkivaltaa "PMMP-yhtyeen Mira Luoti kertoo Ylen uudessa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      68
      1847
    2. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      100
      1839
    3. Kaipaatko sinä

      Yhtään meidän katseita
      Ikävä
      137
      1669
    4. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      97
      1411
    5. Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä

      Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo
      Sonkajärvi
      33
      1344
    6. MESTARI SIVALTAA JÄLLEEN

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011436243.html Suomen ainoa Mestari lausuu tosiasiat Sannasta , Tuomiojasta ja hil
      Kajaani
      314
      1233
    7. Kirjallinen varoitus

      On annettu eräälle henkilölle. hyssytellään kuitenkin asiasta
      Äänekoski
      59
      1191
    8. Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa

      On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall
      Sinkut
      130
      1092
    9. Julkisuuden henkilön päiväin päätös

      Sitä vaan, että kyllä nyt kaikki tietävät kuka oli Eemeli Peltola (kansanedustaja, joka päätti päivänsä eduskuntatalossa
      Sinkut
      273
      1039
    10. Kuulin juttua että Jeesus on kopioitu krishnasta

      Pitääkö paikkansa että kertomukset ovat samat kummankin uskonnon kirjoissa
      Hindulaisuus
      446
      933
    Aihe