Ainakin kymmenen on jo tapettu tässä kuussa, ja saman verran haavoittunut erilaisissa sotatoimissa.
Kristianstadin Galmegårdenissa ampujaiset aloitettiin klo 23.00 aikaan torstai-iltana. Kaksi henkilöä avasi tulen kolmatta kohti, joka sai sen verran osumaa, että heitti henkensä myöhemmin sairaalassa.
Uppsalassa taas murhaaminen meni siinä mielessä pieleen, että kohde on viimeisten tietojen mukaan hengissä.
Ruotsissa ei joulurauhaa - ruumiiden määrä kasvaa.
21
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Syyrian mafia toimii Ruotsissa täydellä teholla ja siksi kannatan presidentti Niinistön ehdottamaa rikollisjärjestön kuulumisesta rankaisemista ja sen lisäksi rikollisjärjestö-käsitettä pitäisi tarkentaa, ettei jokin lökäpöksyporukka Odinit ja PVL ole sitä kun rajan yli vyöryää todelliset uhat. Rajavalvonta olisi tietenkin parasta, mutta se ei taida sopia maailmojen halaajille, jotka eivät näe metsää puilta.
- Anonyymi
Hyvä että muutin sieltä pois.
- Anonyymi
Ruotsissa on aivan mukava meno.
Pakoloiset tuntevat olonsa kotoisaksi kun kuuluu taistelujen melskettä ja räjähdyksiä.
Kyllä me Suomessakin varmasti pian saamme tottua räjähdyksiin ja amusekeluihin.
Päivi Lipponen on innoissaan ja hieroo käsiään kun hänen toivoma KULTTUURIN RIKASTUMINEN TAPAHTUU- Anonyymi
Musut on kuin kotonaan, kun kuuluu AK:n ääntä.
- Anonyymi
Onpa vähän noin joulukuiseksi touhuksi. Yleensä lähi-idässä alkaa verisessiot joulukuussa, nyt on jo aika sellaiseen.
Kohta saadaan taas uudet lukemat, tämä on niin jännää, että kiirellä täytyy hakea poppareita, ja paljon. - Anonyymi
antaa kaikkien kukkia
- Anonyymi
siis, antaa kaikkien kukkien kukkia
- Anonyymi
Pelkästään Uppsalassa tänä vuonna 30 murhaa...
ihanan monikulttuurista Henkirikostilastot muutamasta maasta.
Murhattuja/tapettuja per 100.000 asukasta:
Hollanti 0,8
Saksa: 1,0
Ruotsi: 1,1
Suomi: 1,2
Viro: 2.2
Unkari: 2.5
USA: 5.3
Ei tuo Ruotsin "sotatoimet" ja muukaan tappotahti kovalta vaikuta, vaikka jokainen hengenriisto on tietenkin liikaa.- Anonyymi
Tilastoilla voi kikkailla monin tavoin.
Jos keskitytään ampumistapauksiin, Ruotsi on todellinen Villi Länsi.
Vuonna 2011 tuliasein tapettiin Ruotsissa 17 ihmistä, mutta jo vuonna 2017 yli kolmessa sadassa ampumatapauksessa kuoli 41 ihmistä ja yli sata haavoittui. Malmössä on on korkein ampumistiheys väkilukuun suhteutettuna. Ja kuten todettua, tänä vuonna räiskiminen on yltynyt vielä entisestään. - Anonyymi
Virossa syylliset = venäläiset
Usa.ssa = mustat
Unkarissa = romanit - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tilastoilla voi kikkailla monin tavoin.
Jos keskitytään ampumistapauksiin, Ruotsi on todellinen Villi Länsi.
Vuonna 2011 tuliasein tapettiin Ruotsissa 17 ihmistä, mutta jo vuonna 2017 yli kolmessa sadassa ampumatapauksessa kuoli 41 ihmistä ja yli sata haavoittui. Malmössä on on korkein ampumistiheys väkilukuun suhteutettuna. Ja kuten todettua, tänä vuonna räiskiminen on yltynyt vielä entisestään.Näin on. Viime vuonna Ruotsissa ammuttiin 45 ihmistä hengiltä, ja 306 ampumistapausta.
- Anonyymi
Näin siellä suvakkikuplan takaisessa rinnakkaisuniversumissa, jossa valhe on totuus, ja totuus valhe! Mutta meillä täällä reaalimaailmassa:
”17 people were killed by firearms in Sweden in 2011, but by 2017, more 300 shootings had resulted in 41 deaths and more than 100 people injured.[1] In 2017, Malmö had the HIGHEST RATE of SHOOTINGS per capita and OUTRANKS most cities in Europe except some in southeast Europe.” Anonyymi kirjoitti:
Tilastoilla voi kikkailla monin tavoin.
Jos keskitytään ampumistapauksiin, Ruotsi on todellinen Villi Länsi.
Vuonna 2011 tuliasein tapettiin Ruotsissa 17 ihmistä, mutta jo vuonna 2017 yli kolmessa sadassa ampumatapauksessa kuoli 41 ihmistä ja yli sata haavoittui. Malmössä on on korkein ampumistiheys väkilukuun suhteutettuna. Ja kuten todettua, tänä vuonna räiskiminen on yltynyt vielä entisestään.Ei tilastoilla tarvitse kikkailla. Ne kertovat henkirikosten määrän.
- Anonyymi
Suomen valtamedia aika hiljaa.
- Anonyymi
Jaa, ilmastokin tykkää kun porukkaa laitetaan kylmäksi.
- Anonyymi
Kyllä on linjassa vihreiden arvojen kanssa.
Suomeenkin vaan lisää sodassa karastuneita pakolaisia niin maailma pelastuu! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä on linjassa vihreiden arvojen kanssa.
Suomeenkin vaan lisää sodassa karastuneita pakolaisia niin maailma pelastuu!Kunnon ananaspäitä.
- Anonyymi
Muslimisaastaa vain joka paikkaan, niin onneksi olkoon.
- Anonyymi
Heistähän on pääosin kyse.
- Anonyymi
Vielä ennen vuodenvaihdetta ehtii....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse864650Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093847Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1823660Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.692098Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751941Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791298- 1301152
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1481099- 501010
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä30914