Löytyykö kannatusta?
Sardiiniliike suomeen
17
87
Vastaukset
- Anonyymi
Mä seudulla näillä oon tunnettu kalamies."
haista vaikka mun sormia!- Anonyymi
Oletko vaginanvenyttäjä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oletko vaginanvenyttäjä?
Taitaa ollaa ihan vaan nenänkaivaja? Joka ei ole itse edes kyseisenkaltaista pyydystä livenä nähnytkään, vaan luulee että se haisee samalle kuin sierainsattumat? Koska käytännössähän molemmat ovat ihan vain onkalonkaltaisia ihmiskehon tapahtumapaikkoja joihin sormi sattuu mahtumaan.
- Anonyymi
Hapansilakka ja kananpaska on kans ihan hyviä :D
- Anonyymi
Sardiinisissit vaativat kalansyöjille oikeutta itse valita kalansa, mitä haluavat syödä.
Lisäksi sardiinisissit vaativat, että yhteiskunta kustantaa eksottisten kalojen syönnin aiheuttamat lisäkulut ns. kalallisina tulonsiirtoina.
Lisäksi kalalliset sissit haluavat, että heidän kuvansa ovat joka edistyksellisen opiskelijatytön ja päiväkodin huoneen seinällä kuten aikoonaan Che Guevaran kuva.
Nykyinen pääministeritoveri on niin nuori, että hänen seinällään on ollut korkeintaan Ortegan tai Chavezin kuva.- Anonyymi
Silakkaliike kunnioittaa perustajaansa , edesmennyttä Harri Hermanni Holkeria (jäähai).
- Anonyymi
Sardinia independence! Kannatetaan!!
Ja köyhät kyykkyyn! - Anonyymi
Ennemmin amiraliteetti Nigeriin!
(aka: Maahan jossa ei ole juuri järven järveä! Saati rantaviivaa)- Anonyymi
..sanoo Sveitsin laivastoministeri..
- Anonyymi
Mielummin sianpaskaliike verilättyjen kera suvakeille.
- Anonyymi
Sardiiniliike italiassa näyttää pitkää nenää äärioikeisto Salvinille, liike vasta joitakin viikkoja vanha saa jopa 40 000 ihmistä kerääntymään yhteen, uskon todellisuudessa saavan helposti Roomaan aukioille satojatuhansia ihmisiä vastustamaan persumaisia liikkeitä.
Uskon että saattaa levitä muualle eurooppaan, aika näyttää miten se leviää eroopassa, italiassa todellisuutta. - Anonyymi
Aletaan ajamaan sardiiniliikettä Suomeen. Kannatetaan.
- Anonyymi
"Särkiliike kaiken särki" sopisi tuollaisen anarkistisen poppoon nimeksi oikein hyvin.
- Anonyymi
LOL :D
- Anonyymi
MEIJÄN PS on parempi ja isompi. Meitä on jo ainakin miljoona.
- Anonyymi
http://www.eapn.fi/wp-content/uploads/2019/10/Köyhyysvahti-Suomen-köyhyysraportti-2019.pdf
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16165078/elakekorotukset-rikkaimpien-edullisempiin-matkakortteihin-tampereella
Siinä tapauksessa löytyy kannatusta, että nykyinen hallitus, ohjaa eläkekorotukset sairaus- ja kansaneläkeläisille, eikä vuorineuvoksille ja itselleen, taka-oven kautta, kuten muukin eduskunta, rikkaiden vapaamatkustamiseen.
Muussa tapauksessa, emme äänestä enää koskaan. Ilman muuta! Just rekisteröidyin tänne ja tämä ilmo oli täällä ensimmäisenä! Olen muutenkin kala, että kyllä sardiini käy :)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1225145Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella303678No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452460- 501578
- 411560
Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv241524- 231411
- 141302
- 271208
Olen oikeasti aika mukava
Vaikka itse sanonkin. Tunnemyrsky sekoitti mieltä silloin ja annoin aika kahjon kuvan itsestäni.221127