Riitely parisuhteessa ja fyysinen väkivalta

Anonyymi

Tapasin 3kk tyttöystäväni hän on 19 ja itse 23v! Olen ruumiinrakenteeltaan Pieni 165,60 ja hän 175 ,65-70kg.Hän on temperamenttinen ja määrätietoinen.Itse taas vastakohta hänestä!Eilen tuli riitaa ja hän kävi fyysisesti kimppuun.Olen fyysisesti heikompi ja jäin alakynteen.Kun olimme maassa hän pääsi istumaan aivan rintakehän päälle ja repi hiuksista!Kysyi että luovutatko?
Sanoin että luovutan!
Kysyi että miksi olen vielä yhteydessä exään?
Oli hänen syntymäpäivä ja lähetin viestin!
Ja mitä muuta?Ei muuta!
Niinkö, Luin viestit teidän piti mennä kahville!?
Voidaan tarkistaa ja kaivoi puhelimen taskustani.
Mitä siinä lukee?
Ok,olisi pitänyt ehkä kertoa.
No,otan Susta kuvan hän näkee että et pääse tulemaan!Ja laitto viestin meneen.Parisuhde juttuja,sorry!
Sitten exä soitti ja muija vastasi siihen!
Ei tarvitse enään soitella tai tulen käymään!

Meinaakko vielä valehdella minulle?
En, vastasin.
Hyvä!
Voisitko nousta pois,pyysin?
Etkö pääse?
En!
Pysy siellä vähän aikaa ja Mieti tekojasi!
Vähän ajan päästä kysy että jatketaanko vai alistutko?
Juu!
Mitä juu?
Alistun!
Osaatko pyytää anteeksi?
Anteeksi.Sitten pääsin pois!

Sanoin että lähden kotiin, mutta pyysi jäämään.Ei paljon puhuttu ja nukuin huonosti.Aamulla Tulin kotio ja Katselin itseäni peilistä, oli naarmua yms muuta.
Mietin että jos ei pysty muuttumaan tuosta niin en kyllä jatka suhdetta.
No,jää nähtäväksi!
Hyvää joulua vaan kaikille!

5

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei kannata jäädä katsomaan fyysistä väkivaltaa. Kokemusta on. Se vie liikaa sinusta itsestäsi pois, kun koitat korjata toisen henkisiä ongelmia joiden todellinen juuri ei ole tiedossa. Kokemuksella voin sanoa, että väkivalta voi loppua mutta se ei poista sitä kokonaan vaikka kuinka yrittää. Siinä menee vaan energiat.
      Sinulla on sentään vielä mahdollisuus luovuttaa hyvissä ajoin. Itse käytin vuosia elämästäni ja jäin lopulta miinukselle, koska mikään ei riittänyt sille miehelle... hänen pahoja tapojaan voi myös "tarttua" sinuun, jos/kun hän ei opi rauhallisella kohtelulla hyville tavoille, saattaa tulla epätoivoinen idea syöttää hänelle mitä hän jatkuvasti tarjoaa... siinäpä sitten vajoaa vaan alemmas omassa arvostuksessaan kun koittaa näyttää toiselle miltä hänen tarjoama kohtelu vaikuttaa. Jokaisen höykytyksen jälkeen oli tietenkin kunnon show kuinka hän katuu ja muuttuu. Joskus meni kuukausia, joskus melkein vuosi... mutta aina kävi lopulta huonosti. Aina piti keksiä joku syy alkaa sekopääksi, ja hänkin oli jo tuuduttautunut ajatukseen, että kestän varmaan mitä vain kun vieläkin niin monen kerran jälkeen yritin häntä auttaa... että eikun vaan puretaan kaikki vihat nyt tähän henkilöön joka on lähimpänä, vitut hänestä. Arvoni taisi perustua siihen, kuinka kärsivällisesti kestin kaiken ja olin valmis antamaan itsestäni. Ei niinkään siihen, että minusta välitettiin oikeasti... Käske terapiaan ja pysy kaukana. Etsi joku joka arvostaa sinua ja ei turvaudu väkivaltaan.

      • Anonyymi

        Juu, kiitos kannustuksesta!


    • Väkivalta toistuu AINA ja USEIN. Ainoa mahdollisuutesi on katkaista heti ja lopullisesti välit väkivaltaiseen tyttöystävään. Hyvää Joulua sinulle!

      • Anonyymi

        Kiitos ja samoin sinnepäin!


    • Anonyymi

      Ei ole helppo kertoa jos joutuu naisen väkivallan uhriksi.Uskon että pääset asian yli ja jatkamaan elämää eteenpäin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      143
      7012
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      49
      5981
    3. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      59
      4495
    4. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      70
      4021
    5. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      95
      3594
    6. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      29
      3585
    7. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3444
    8. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      154
      3309
    9. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      5
      1724
    10. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      17
      1622
    Aihe